Kolmanda järjestikuse slämmi võitnud Djokovic tegi Austraalias ajalugu ({{commentsTotal}})

Novak Djokovic
Novak Djokovic Autor/allikas: AFP/Scanpix

Tennise Austraalia lahtiste meesüksikmängu finaalis alistas maailma esireket Novak Djokovic oma suurima rivaali hispaanlase Rafael Nadali (ATP2.) tulemusega 6:3, 6:2, 6:3 .Matš kestis kokku kaks tundi ja kuus minutit.

Djokovic ei ole Austraalias kunagi finaalis kaotanud ning seda ei juhtunud ka seekord. Austraalia lahtiste triumf oli Serbia tennisistile kolmandaks suure slämmi turniiri võiduks järjest, sest mäletavasti võidutses ta ka möödunud aastal Wimbledonis ja US Openil. Ühtlasi oli tegemist Djokovici ja Nadali kõige kiirema slämmiturniiri finaaliga. Enne seda oli kiireimaks kohtumiseks 2011. aasta Wimbledoni finaal, kus nad madistasid neljasetilises matšis kaks tundi ja 28 minutit. Samuti ei ole Djokovic ja Nadal mitte üheski varasemas seitsmes omavahel peetud slämmifinaalis piirdunud vaid kolme setiga.

Djokovic on Austraalia lahtistel võidutsenud nüüd kokku seitsmel korral (2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019). Nii palju ei ole aasta esimesel suure slämmi turniiril keegi triumfeerinud. Kuuel korral on Austraalias finaalist võitjana väljunud Roy Emerson ja Roger Federer.

Djokovic ja Nadal on nüüd omavahel mänginud koguni 53 korral ja Djokovic suurendas oma võitude edu 28:25-le. Enne Austraalia lahtisi olid nad viimati vastamisi mullu Wimbledoni poolfinaalis, siis jäi Djokovic üle viie tunni kestnud kohtumises otsustavas setis peale 10:8.

Slämmifinaalides on nad nüüd vastamisi olnud kaheksal korral ja Djokovic viigstas seisu 4:4-le. Kõikide slämmiturniiride kohtumiste arvestuses juhib aga endiselt Nadal 9:6. Erinevates finaalides on nad omavahel mänginud 25 korral ja Djokovic juhib 15:10.