Kläbo edu oli esmakordselt Tour de Ski võitmiseks piisav ({{commentsTotal}})

Johannes Hösflot Kläbo
Johannes Hösflot Kläbo Autor/allikas: imago sportfotodienst / Scanpix

Val di Fiemmes lõppenud Tour de Ski suusatuuri võidu noppis üheksakilomeetrise tõusuga etapi järel esmakordselt norralane Johannes Hösflot Kläbo.

Kläbo startis viimasele etapile venelase Sergei Ustjugovi eest ühe minutilise ja 20,4 sekundilise eduga, mis finišiks oli kahanenud 16,7 sekundile. See oli aga piisav, et võita esmakordselt mainekas suusatuur. Kläbo võitis tänavu seitsmest etapist kokku viis.

Kolmanda koha teenis viiendalt kohalt startinud võitja kaasmaalane Simen Hegstad Kreuger, kes 7,1 kilomeetri vaheajapunktis oli langenud seitsmendale kohale, kuid tugeva lõpuspurdiga tõstis suusataja end siiski pjedestaalile. Kreuger kaotas finišis Kläbole 48,8 sekundiga.

Möödunud hooajal Tour de Ski võitnud šveitslane Dario Cologna tänasel etapil starti ei läinud. Viimasel kahel hooajal suusatuuril teiseks jäetud norralane Martin Johnsrud Sundby jäeti sel aastal 7. kohale.