18-aastane Kanada tõusev täht saatis ka Venus Williamsi asju pakkima ({{commentsTotal}})

Venus Williams
Venus Williams Autor/allikas: AFP/Scanpix

Uus-Meremaal Aucklandis peetaval naiste tenniseturniiril alistas kanadalanna Bianca Andreescu (WTA 152.) veerandfinaalis kuuenda asetusega Venus Williamsi tulemusega 2:1.

Avasetis 5:6 kaotusseisu jäänud Williams suutis kiiresse lõppmängu läinud seti võita seisuga 7:6(1), kuid pidi seejärel 18-aastasele kanadalannale alla vanduma. Peale 0:1 kaotusseisu jäänuna võitis Andreescu järjest järgmised 11 geimi ning lõpuks ka kogu kohtumise setivõitudega 6:1 ja 6:3.

Kaks tundi ja 26 minutit kestnud kohtumises tegi Andreescu seitse topeltviga Williamsi kuue vastu. Kanadalanna servis veel ka kolm ässa.

"Ma usun, et kõik on võimalik ja täna ma saingi hakkama võimatuga," ütles Andreescu matšijärgses intervjuus. "Ma ei tea isegi mida öelda. See on lihtsalt imeline tunne."

Turniiri teises ringis saatis Andreescu pakkima asju turniiri esimese paigutusega alustanud Caroline Wozniacki (WTA 3.), kellest kanadalanna sai jagu tulemusega 4:6, 4:6.

Poolfinaalis läheb Andreescu vastamisi kolmandat asetust omava Taiwani tennisisti Su-Wei Hsiehiga (WTA 28.), kes sai veerandfinaalis jagu hispaanlannast Sara Sorribes Tormost (WTA 86.) 6:3, 6:2.