Avaseti võitnud 17-aastane hiinlanna pidi andma Šarapovale loobumisvõidu ({{commentsTotal}})

Wang Xinyu
Wang Xinyu Autor/allikas: AFP/Scanpix

Hiinas Shenzhenis toimuval WTA turniiril pidi avaseti võitnud 17-aastane hiinlanna Wang Xinyu (WTA 309.) andma endisele maailma esireketile Maria Šarapovale (WTA 29.) loobumisvõidu.

Avaseti 7:6 (4) võitnud Wang oli teises setis jäänud 2:5 kaotusseisu, kui vigastas enda vasakut jalga. Hiinlanna proovis küll kohtumist jätkata, kuid ei suutnud vigastatud jalale toetada. Karjääri parimat mängu näidanud Wangile ütles Šarapova aga julgustavad sõnad: "Hoolitse enda eest, eks? Kui sa jätkad niimoodi mängimist, siis saab sinust maailma esireket. Ma luban."

Tunni ja 45 minutit kestnud kohtumise jooksul servis Šarapova viis ässa Wangi kahe vastu. Topeltvigu tegid mängijad vastavalt kaks ja kaheksa.

Veerandfinaalis kohtub endine maailma esireket Arina Sabalenka (WTA 13.) ja Jekaterina Aleksandrova (WTA 73.) vahelise kohtumise võitjaga