Ränkel oli Olosel eestlaste parim ka 15 km vabatehnikasõidus ({{commentsTotal}})

Raido Ränkel
Raido Ränkel Autor/allikas: Romina Eggert

Hooaja avavõistlused murdmaasuusatamises jätkusid pühapäeval Soomes Olosel vabatehnikasõitudega. Meestel oli kavas 15 km ning naistel 10 km.

Meestest näitasid oma võimu hooaja alguses heas vormis olevad Vene suusatajad, kirjutab Marathon100.com. Andrei Menitšenko oli täna rajal kõige kiirem, kaksikvõidu kindlustas venelastele Aleksandr Bolšunov (+11,1).  Kolmandana lõpetas Matti Heikkinen (+25,7). Neljandaks tuli Denis Spitsov (+29,9), viiendaks kiireim sakslane Jonas Dobler (+32,7) ning kuuendaks Maksim Võlegžanin (+39,3).

Eestlastest oli taas parim Raido Ränkel, kes sai 22. koha (+1.55,9). Andreas Veerpalu lõpetas 27. kohal (+2.12,7), Kaarel Kasper Kõrge 37. (+3.06,6) ning Risto Vaher 68. (+5.33,1) positsioonil.  Kokku oli stardis 78 suusatajat.

Naiste sõidus üllatas Soome parim laskesuusataja Kaisa Mäkärainen kõrge neljanda kohaga. Võidu võttis Vene suusataja Natalia Neprjajeva. Teiseks-kolmandaks tulid sakslannad Victoria Carl (kaotust võitjale 9,8 sekundit) ja Sandra Ringwald (+30,2). Mäkärainen jäi võitjast maha 40,5 sekundiga. Kokku oli stardis 35 naist, ükski Eesti naissuusataja täna rajale ei läinud.

Olose võistluse põhjal pannakse paika ka MK-sarja avaetapil Rukas võistlev Eesti koondis.