Suusahüppajad tugevdasid tippriikide eeskujul vaimu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti suusahüppekoondisse kuulub uuel hooajal kolm sportlast – Martti Nõmme, Artti Aigro ja Kevin Maltsev. Peatreener Jaan Jüris ootab kõigilt stabiilsust ja paremaid tulemusi.

"Olen nii palju nendega juba koostööd teinud, aga nüüd mul on parem pühenduda, kuna ma pole enam kahe koha peal töö ja saan tegeleda täiel koormusel poistega," ütles Jüris ERR-ile. "Kõikide puhul võiks vabalt öelda, et nad on väga andekad. Artti ja Keviniga on hea meel teha tööd, kui tead, et poisid on võimelised väga häid tulemusi tegema. Martti puhul on tõesti see, et füüsiliselt on ta juba aastaid olnud suhteliselt heal tasemel ja ma arvan, et oleme nüüd veel väikse sammu edasi teinud, oleme suutnud veel paremaks saada. Takistuseks on jäänud veel realiseerimine hüppemäel."

Suurim muudatus ettevalmistusel oli see, et tehti suusahüpete juures pikki päevi. Kuidas see vaimule mõjub? "Kindlasti võib olla raske, aga võistlustel on teinekord samamoodi, et ongi väga raske keskenduda üha uuesti ja uuesti, kui jälle lükatakse edasi, päev venibki väga pikale. Ei peagi kerge olema ja ma arvan, et see tugevdab vaimu," sõnas Jüris.

Millised on jõukohased eesmärgid algavaks hooajaks? "Noorte poiste põhivõistlus on juunioride MM, nad võiksid keskenduda sellele," arutles Jüris. "Martti puhul leida stabiilsus, et saada kvalifikatsioonist edasi ja siis me ei tea täpselt, mis sealt võib tulla. Aga kui teeme vaimse poolega tööd, siis ma arvan, et punktikohal ta võiks olla."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: