Maailma esireket Halep loobus vigastuse tõttu Moskvas mängimisest ({{contentCtrl.commentsTotal}})
![$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>](https://i.err.ee/smartcrop?type=optimize&width=672&aspectratio=16%3A10&url=https%3A%2F%2Fs.err.ee%2Fphoto%2Fcrop%2F2018%2F10%2F16%2F556488hbc41.jpg)
Naiste tennise maailma esireket Simona Halep teatas sotsiaalmeedias, et pole võimeline Moskvas alanud WTA turniiril mängima, kuna pole veel täielikult vigastusest paranenud.
Halep jättis veidi rohkem kui kaks nädalat tagasi Pekingi turniiril avamatši seljavalu tõttu pooleli ja avalikustas mõned päevad hiljem, et tal diagnoositi lülivaheketta song. Rumeenlanna sõnul tundis ta esimest korda seljas valu Wuhani turniiril.
"Ma tõesti väga tahtsin Moskvas mängida, aga kahjuks teeb selg endiselt valu ja ma ei taha ebavajalikke riske võtta," kirjutas Halep Twitteris. "Kuigi mul on kahju turniirist loobuda, tean, et pean tervise esikohale seadma."
I really wanted to play here in Moscow, but unfortunately my back is still causing me pain and I don't want to take any unnecessary risks.
— Simona Halep (@Simona_Halep) October 16, 2018
While it's disappointing to withdraw, I know it's important to put my health first. I wish the tournament great success ???? pic.twitter.com/vqGiclchyD
Aastalõpu edetabelis esikoha kindlustanud 27-aastane Halep tõdes esmaspäeval, et juhul kui vigastus ei lase tal Moskvas mängida, on äärmiselt kahtlane, et ta saab osaleda järgmisel nädalal algaval WTA aastalõputurniiril.
Tänavu Prantsusmaa lahtistel enda karjääri esimese suure slämmi turniirivõidu pälvinud Halep oli esimene mängija, kes tagas koha WTA finaalturniiril.
Halepi asemel pääses õnneliku kaotajana põhitabelisse kreeklanna Valentini Grammatikopoulou, kes alustab otse teisest ringist, minnes vastamisi venelanna Anastassia Pavljutšenkovaga.
Turniiril 8. paigutatud Eesti esireket Anett Kontaveit kuulub tabeli teise poolde.
Toimetaja: Maarja Värv
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.