Käsipallileegion: Martin Johannsonile nädalaga kaks tähtsat võitu ({{commentsTotal}})

Koondise kapten Martin Johannson (palliga) rassis kõvasti nii kaitses kui rünnakul, viskas parimana viis väravat, aga Eestit kaotusest päästa ei suutnud. Autor/allikas: Helin Potter

Kui alanud nädalal on võistlustules juba 14 välismaal palliva Eesti käsipalluri koduklubi, siis eelmisel nädalal käisid platsil viis eestlast. Martin Johannson tegi seda Bukaresti Steaua ridades kahel korral ja sai kaks nappi, aga tähtsat võitu. Skooriga 26:25 oldi vastasest üle nii debüütmängus SEHA-liigas kui ka EHF Cup'i esimese valikringi avakohtumises.

Kõrgliigas mullu hõbemedaliga lõpetanud Steaua kutsuti esimese Rumeenia klubina osalema kõrgelt hinnatud SEHA-liigasse (South East Handball Association). Seitsme riigi kümnest klubist koosnev liiga alustas kaheksandat hooaega. Osalejate hulgas on tõelisi tippmeeskondi nagu 2017. aasta Euroopa meistrite liiga võitja Skopje Vardar või kahekordne sama sarja tšempion PPD Zagreb.

Avavoorus sai Steaua pisut üllatuslikultki 26:25 (12:16) jagu Slovakkia klubist Prešovi Tatran. Sealjuures asus Johannsoni koduklubi esmakordselt juhtima alles kaks minutit enne matši lõppu, pärast seda kui eestlasest joonemängija oli täpse viskega seisu 24:24 viigini viinud. Johannsoni arvele jäi lõpuks kolm tabamust.

"Magus võit mängust, kus oli kaks täiesti erinevat poolaega," kommenteeris Johannson. "Saime alles teisel pooltunnil mängu käima ja sellest piisas napiks võiduks. Eks SEHA-liiga ole meie klubile suur väljakutse – hoobilt lisandus kalendrisse 18 rahvusvahelist mängu. Aga nii meeskond kui klubi võtsid selle väljakutse rõõmuga vastu."

Põlva Servitiga samas eurosarjas ehk EHF Cup'il osalev Steaua kohtus avaringis pühapäeval Horvaatias kohaliku GRK Varaždin 1930-ga. Kohe algul saadi hästi minema ning poolajaks juhtisid külalised 14:8. Teine poolaeg nii libedalt ei läinud ja kümmekond minutit enne lõppu jõudsid horvaadid 22:22 viigini. Steaua võttis siiski koduseks kordusmänguks kaasa 26:25 võidu. Johannson tabas kahest viskest ühe.

"Selle mängu pärast on pisut isegi häbi," tunnistas Eesti koondise kapten. "Vastas oli väga noor meeskond, keskmise vanusega umbes 20 aastat ja me pidanuks palju suuremalt võitma. Pausile läksimegi kindlas eduseisus, ent kuidagi lasti teisel poolajal põlv sirgu. Usun siiski, et kodus saame neist jagu."

Steaua täiendas meeskonda hooaja eel serblase Krsto Miloševici, hispaanlase Javier Humeti ja montenegrolase Nemanja Grboviciga, kellest viimane on joonemängija nagu Johannsongi. "Grbovic on päris asjalik mängumees, aga praegu igal juhul alustan mina nii kaitses kui rünnakul ning mingi aja pärast hakkab tema mind rünnakul asendama," selgitas Johannson.

Saksamaa Bundesligas tegi ametliku debüüdi Eesti koondise esiväravavaht Rasmus Ots, kes pääses Bergischer HC eest platsile pisut enam kui kaheksaks minutiks. Kõrgliiga uustulnuk oli külas Mait Patrailil ja TSV Hannover-Burgdorfil ning soosik end üllatada ei lasknud. Esimestest minutitest ohjad haaranud mullune Bundesliga kuues tiim lubas vaid korra, seda vaheajavileks, tabloole viigiseisu, 12:12.

Patraili show algas kui 21 minutit enne lõppu kui Hannover juhtis 16:15. Eestlane viskas nelja minutiga kolm väravat, veidi hiljem lisas kaks veel ning viimast kümmet minutit alustati eduseisul 26:19. Viimase tabamuse saatis Patrail just koondisekaaslase selja taha. 29:26 võidumängus jäi Patraili arvele viis väravat ja kaks tulemuslikku söötu. Kahe vooru järel on Hannover-Burgdorfil täisedu, BHC-l on kaks punkti.

Saksamaa kolmanda liiga läänetsoonis sai teises voorus avavõidu HSG Krefeld, alistades kodusaalis Team Handball Lippe II 34:24 (18:14). Kohtumise algul kolme väravaga taha jäänud Krefeld alustas Karl Roosna esimese tabamuse abil tagaajamist, oli peagi juhtimas ning sai lõpuvileks kahekohalised edunumbrid. Roosna viskas nagu avavooruski uue koduklubi kasuks neli väravat.