VIDEO | Pisarais Murray pääses Washingtonis veerandfinaali ({{commentsTotal}})

Andy Murray Washingtoni turniiril.
Andy Murray Washingtoni turniiril. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Hiljuti pikalt vigastuspausilt naasnud kolmekordne suure slämmi turniirivõitja Andy Murray (ATP 832.) alistas Washingtoni turniiri kaheksandikfinaalis rumeenlase Marius Copili (ATP 93.).

31-aastasel šotlasel kulus maailma 93. reketi võitmiseks kolm tundi ja neli minutit. Kohaliku aja järgi kell kolm öösel lõppenud matšis kuulus avasett rumeenlasele, kes alistas kahekordse Wimbledoni võitja kiire lõppmängu järel 7:6 (5) – kusjuures Murray mängis kiires lõppmängus maha 5:0 eduseisu.

Teises setis suutis tänavu jaanuaris puusaoperatsioonil käinud Murray enda paremuse maksma panna, kui loovutas Copilile vaid kolm geimi, murdis kahel korral vastase servi ning võidutses numbritega 6:3.

Kolmanda ja otsustava seti võitja väljaselgitamiseks kulus tund ja 13 minutit. Murray suutis küll tasavägiselt alanud setis 4:2 juhtima minna, kuid servimurdega vastanud Copil viigistas peagi seisu. Seejärel jätkus sett tasavägises joones, kulmineerudes kiire lõppmänguga, kus seekord võidutses endine maailma esireket Andy Murray – 7:6 (4).

Alles kolmandat turniiri pärast pikka vigastuspausi mängiv Murray läheb Washingtonis veerandfinaalis vastamisi 19-aastase Austraalia tennisisti Alex de Minauriga (ATP 72.), kes oli kolmandas ringis parem korealasest Hyeon Chungist 6:4, 4:6, 6:2.