Keerulisest seisust välja tulnud Kontaveit jõudis kolmandasse ringi ({{commentsTotal}})

{{1530803400000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: PA Wire/PA Images/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 27.) alistas Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiri teises ringis 6:2, 7:6 (4) ameeriklanna Jennifer Brady (WTA 74.) ja jõudis kolmandasse ringi, seejuures teises setis võitis Kontaveit 1:4 kaotusseisust neli geimi järjest.

Kontaveidil oli kohe teises geimis murdepall, mida tal ei õnnestunud ära kasutada, aga järgmises Brady servigeimis oli Kontaveidil taas kaks murdevõimalust ja siis realiseeris ta neist esimese. Kontaveit asus 4:1 ja 5:2 juhtima ning murdis kaheksandas geimis uuesti ameeriklanna servi, võites pool tundi kestnud avaseti 6:2.

Teises setis kaotas Kontaveit järjest kaks enda servigeimi ja jäi 0:3 kaotusseisu. Järgnes kolm järjestikust servimurret, kuni lõpuks suutis Kontaveit servi hoida ja siis taas Brady pallingugeimi võita, viigistades seisu 4:4-le. Seisul 5:5 päästis Kontaveit neli murdepalli ning sett läks lõpuks kiiresse lõppmängu, kus Kontaveit jäi peale 7:4.

Kontaveit tegi mängu jooksul 28 lihtviga Brady 23 vastu, kuid äralööke kogunes eestlannal koguni 43 ja Bradyl vaid 19. Eestlanna servis viis ässa ja tegi kolm topeltviga, Brady vastavad näitajad olid kaks ja neli. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 86 ja Brady 74.

Kontaveit realiseeris 11 murdevõimalusest viis, Brady suutis kümnest murdepallist ära kasutada kolm.

Kolmandas ringis läheb Kontaveit vastamisi belglanna Alison Van Uytvanckiga (WTA 47.), kes alistas tiitlikaitsja, 3. asetatud hispaanlanna Garbine Muguruza.

Enne mängu:

Turniiril 28. asetatud Kontaveit ja Brady pole varem omavahel mänginud. 22-aastane Kontaveit on osalenud viimasel neljal Wimbledoni põhiturniiril, jõudes kõige kaugemale 2017. aastal, kui langes konkurentsist kolmandas ringis. Toona sai Kontaveit valusa 6:3, 6:7 (3), 2:6 kaotuse Caroline Wozniackilt – kusjuures eestlanna oli võidust kahe punkti kaugusel. Brady pole seni kunagi Wimbledonis teisest ringist edasi pääsenud.

Kohtumine peetakse 14. väljaku kolmanda mänguna, sellele eelnev kohtumine äsja lõppes.