Kontaveit alustas Wimbledoni kindla võiduga ({{commentsTotal}})

{{1530618960000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit Wimbledoni murul 2015. aastal.
Anett Kontaveit Wimbledoni murul 2015. aastal. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 27.) alistas Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiri avaringis kindlalt 6:2, 6:2 tšehhitari Denisa Allertova (WTA 98.).

Kontaveit asus avaseti murdega 3:0 juhtima, kuid kaotas siis ka enda servigeimi ja Allertova vähendas vahe 2:3-le. Kohe järgmises geimis õnnestus Kontaveidil taas tšehhitari serv murda ning seejärel päästa kolm murdepalli, minnes 5:2 juhtima. Kaheksandas geimis läks Kontaveit Allertova servil 40:0 juhtima ja kasutas lõpuks teise murdepalli ära, võites seti 6:2.

Teises setis läks Kontaveit 2:0 juhtima, kaotas siis kohe enda servigeimi, aga võitis seejärel nulliga Allertova pallingugeimi. Viiendas geimis oli Allertoval jälle murdepall, aga Kontaveit suutis servi hoida ja 4:1 ette minna. Järgnevalt hoidsid mõlemad kindlalt servi, kuni kaheksandas geimis läks Allertova enda servil 30:0 ette, aga Kontaveit võitis siis neli punkti järjest ja teenis esimese matšpalli. Teise matšpalli suutis ta ära kasutada ja kindla võiduga teise ringi pääseda.

Kontaveit servis mängu jooksul viis ässa ja tegi neli topeltviga, Allertova sai kirja ühe ässa ja neli topelt. Äralööke kogunes Kontaveidil 13 ja Allertoval vaid kuus, lihtvigu tegi eestlanna 14 ja Allertova 16. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 64 ja Allertova 41.

Kaheksast murdevõimalusest realiseeris Kontaveit mängu jooksul viis, Allertova suutis üheksast murdepallist ära kasutada kaks.

Teises ringis läheb turniiril 28. asetatud Kontaveit vastamisi ameeriklanna Jennifer Bradyga (WTA 74.), kes sai 6:2, 6:7 (4), 6:2 jagu ukrainlanna Kateryna Kozlovast (WTA 67.).

Enne mängu:

Kontaveit ja Allertova on eelnevalt kohtunud ühel korral. 2016. aasta Linzi turniiril kaotas Kontaveit tšehhitarile kaheksandikfinaalis 3:6, 4:6.

Anett Kontaveidil on tänavusel turniiril 28. asetus. 22-aastane Kontaveit on osalenud viimasel neljal Wimbledoni põhiturniiril, jõudes kõige kaugemale 2017. aastal, kui langes konkurentsist kolmandas ringis. Toona sai Kontaveit valusa 6:3, 6:7 (3), 2:6 kaotuse Caroline Wozniackilt – kusjuures eestlanna oli võidust kahe punkti kaugusel.

Tänavu võib Kontaveiti edu korral ees oodata samavõrd keeruline vastane kui mullu, sest loosi tahtel võib eestlanna juba kolmandas ringis vastamisi minna mulluse Wimbledoni turniiri võitja, Garbine Muguruzaga (WTA 3.).