Vehklemisliidu president: tegime otsuse Kaaberma ettepanekul ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti vehklemisliit teatas, et juulis algavale MM-ile sõidab värske epeevehklemise Euroopa meister Katrina Lehis, koondisest jääb välja Erika Kirpu.

"Ma usun, et see oli kõige parem otsus," sõnas ERR-ile vehklemisliidu president Margus Hanson. "Arutasime, et kas minna sama teed nagu EM-i puhul, lähetame viis võistlejat ja individuaalvõistlusel on üks inimene teine kui võistkonnavõistlusel. Peatreeneri [Kaido Kaaberma] ettepanekul jõudsime aga seisukohale, et oleks mõistlik saata, nagu ka varasematel aastatel, neli võistlejat, kes võistlevad kõik nii individuaalsel kui ka võistkondlikul võistlusel.

Miks EM-il Eestile palju medaleid toonud variant MM-il kasutusse ei lähe?
"Need argumendid on vehklemise tehnilisest või sisemisest loogikast tulenevad. Peatreener veenis meid, et ehk ei ole põhjendatud see variant, et inimene, kes peab võistkonnavõistluses kastanid tulest välja tooma, ei saa individuaalvõistluses osaleda."

"Vehklemisliidus on olnud reeglid, kuidas moodustatakse tiitlivõistluste võistkonda," jätkas Hanson. "Seekord oli esimest korda, kui juhatus vaatas EM-i puhul probleemile otsa natuke laiemalt ja mõtles, et kas pole siiski võimalik läheneda nii, et on kaks eraldi võistkonda naiskonna sees - üks individuaalsest võistlusest osa võtvad naised ja teine võistkond võistkonnavõistluse jaoks."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: