EOK soovitas vehklemisliidul Kirpu MM-ile saata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Erika Kirpu
Erika Kirpu Autor/allikas: Bizzi/Trifiletti

Eesti Vehklemisliidu juhatuse 5:0 häältega vastu võetud otsus kinnitas MM-i koondisesse Euroopa meistriks kroonitud Euroopa meistriks Katrina Lehise ja jättis välja mitmekordse tiitlivõistluste medalisti Erika Kirpu. Tüli selle ümber ei taha aga kuidagi vaibuda.

Alaliidu juhatuse otsus, millega koondise valikureegleid rikuti, oli juriidiliselt korrektne. Põhikirja järgi oli juhatusel õigus saata EM-i individuaalturniirile vehklema Lehis ning lähetada tema ka MM-ile koos Irina Embrichi, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusega. Ühtäkki otsustas sekkuda Eesti Olümpiakomitee (EOK) peasekretär Siim Suklese isikus, kes kirjas vehklemisliidule tegi kolmest punktist koosneva kompromissettepaneku, soovitades alaliidul anda Lehis üles individuaalturniirile ja Kirpu võistkonnaturniirile, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Eesti spordi katuseorganisatsioon ei taha, et vehklejate mõttetu tüli oleks avalik," põhjendas Sukles ettepaneku tegemist. "Ka ei käitutud Kirpuga õiglaselt. Me ei survestanud alaliitu, vaid esitasime oma arvamuse, et tark oleks astuda samm tagasi, misjärel tulevikus kaks sammu edasi minna."

Vehklemisliitu juhatus otsust muuta ei soovinud, küll aga saatis president Margus Hanson kirja Lehisele ja treenerile Helen Nelis-Naukasele ettepanekuga, et äsjane Euroopa meister ise loobuks naiskonna kohast ja osaleks MM-il vaid individuaalturniiril.

Lehis vastas Hansonile, et ei kavatse millestki loobuda ja vehkleb MM-il ka võistkonnavõistluses.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: