Kaia Kanepi langes Ilkley turniiril konkurentsist ({{commentsTotal}})

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Suurbritannias Ilkleys peetaval 100 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril kaotas Kaia Kanepi (WTA 46.) veerandfinaalis venelanna Jekaterina Aleksandrovale (WTA 112.).

Pea kaks tundi kestnud matšis võitis eestlanna esimese seti kindlalt 6:3, minnes kiirelt 3:0 juhtima. Tasavägiselt alanud teises setis kasutas venelanna seisul 2:3 ära geimi teise murdepalli, pärast mida jäi endine Eesti esirekel peagi 2:5 kaotusseisu. Kanepi suutis küll kaks geimi järjest võita ja vähendada vahe ühele, kuid 6:4 setivõidu võttis venelanna.

Äärmiselt võrdne kolmas ja otsustav sett läks kiiresse lõppmängu, kus numbritega 7:4 osutus paremaks Aleksandrova – tasuks 3:6, 6:4, 7:6 (4) võit Kanepi üle ning koht poolfinaalis.