Katrina Lehis: teised Eesti naised kannustavad mindki paremini vehklema

Foto: ERR

Serbias Novi Sadis peetud epeevehklemise Euroopa meistrivõistlustel naiste individuaalturniiri võitjaks kroonitud Katrina Lehis jõudis ööl vastu kolmapäeva Eestisse.

"Emotsioonid on ülevad ja ma olen väga rahul. Nii, nii hea tunne on," kirjeldas Lehis ERR-ile, mis tunne on olla Euroopa meister. Lehis võitis oma esimese individuaalse tiitlivõistluste medali vaid aasta pärast lapse sündi.

"Ma ei tea, kuidas see võimalik on. See tundub mu enda jaoks ka müstilisena," jätkas Lehis. "Just matšid, kus ma olin nii palju taga ja suutsin ikka ära võita. See on mu enda jaoks ka müstika. Ma ei ole sellest veel aru saanud, aga ma mõtlen selle peale, see ei lähe mul peast."

Poolfinaalis jäi Lehis venelanna Violetta Koolobova vastu 7:12 taha, kuid suutis lisaajal 14:13 võita. Seejärel võitles Lehis finaalis 5:10 kaotusseisust välja viigi, läks ette 14:12 ning võitis lõpuks otsustava torkega 15:14 koondisekaaslast Kristina Kuuske. "Endasse tuleb uskuda igal hetkel. Ma vaatasin seda seisu ja mõtlesin, et kuidagi peab venelannale ikka pihta saama ja siis ma leidsin selle relva ning nüüd ma olen siin ja ma seisin temast pjedestaalil kõrgemal."

Enne Euroopa meistrivõistluseid tegi Lehis esmalt kolmepäevase laagri meestega Haapsalus ning seejärel suundus Poola, kus treenis naistega. "Sealt see kõva vehklemine andiski hea ettevalmistuse just füüsiliselt ja see oli põhjus, miks ma nii hästi vastu pidasin," ütles Lehis. "Alguses ma ei suutnud ennast ise käima tõmmata, jäin vastase rütmi ja sealt tulid vead. Mingi hetk käis plõks ja hakkasin matši teise pilguga nägema ja sealt need võidud tulid."

Finaalis tuli Lehisel võidelda tiitli nimel teise eestlannaga, kuidas see erines?
"Ikka on raske teise eestlannaga vehelda esikoha nimel, kuna tegemist oli EM-iga. Me teame üksteise nõrkusi ja tugevusi, kuna oleme nii palju koos trenni teinud ja Eesti võistlustel vehelnud. See oli väga raske, aga mis ma mõtlesin, et ma pean oma vehklemist vehklema. Alguses suutsin taha jääda, aga siis leidsin end mingi hetk ja suutsin end lõpus peale suruda," ütles Lehis, kelle sõnul kannustab teda paremini vehklema just koondisekaaslaste eeskuju.

"Meil on nii kõvad naised ees, siis tahaks ise ka tiitlivõistlustel ikka pjedestaalil seista. See annab meile kõigile tõuget. Nüüdki oli kolm eestlannat pjedestaalil," ütles Lehis, kes jäi naiste võistkondlikust võistlusest eemale. "Ma läksin võistlustele teadmisega, et saan individuaalselt vehelda. Ma olen tänulik, et ma üldse sain sinna, sest muidu mul ei oleks võimalust täna siin medaliga seista. Nüüd võtan korraks aja maha ja ma ei mõtle praegu hetkel edasi," rääkis Lehis.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: