Vehklemisliit plaanib arutada MM-ilt eemale jäetud Lehise saatust

{{1529403240000 | amCalendar}}
Foto: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Vehklemisliidu presidendi Margus Hansoni sõnul otsustab alaliit järgmisel nädalal, kas Euroopa meister Katrina Lehis sõidab Hiinas juulikuus toimuvatele maailmameistrivõistlustele.

"See ei ole võistkonnavõistluse koondis, kuivõrd siin on arvesse võetud võistkonna liikmete, treenerite tahet ja otsust," selgitas Hanson ERR-ile. "See võistkondade kinnitamine on põhiliidu alakirja järgi juhatuse pädevuses ja juhatus tõenäoliselt järgmise nädala alguses koguneb ja muuhulgas saab ka seda küsimust arutada."

Lehis pääses EM-ile erandolukorras, kui vehklemisliit nimetas algselt Serbiasse sõitma pidanud Irina Embrichi asemele koondisse Katrina Lehise. Samal ajal kui kinnitati esialgne EM-koondis, tehti sama ka suve keskpaigas toimuva MM-koondisega, kuhu Lehist aga ei kaasatud. Nõnda moodustavad Eesti praeguse MM-koondise Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk.

"15. mail tegi juhatus otsuse, kus kinnitas nii EM-i kui MM-i võistkonnavõistluse koondise. Individuaalkoondis MM-iks on hetkel lahti ja juhatus koguneb seda arutama 25. kuupäeval ja siis selgub, mis saab edasi – kes hakkavad võistlema individuaalselt," selgitas vehklemisliidu juhatuse liige Indrek Madar. "Küsimus, kas Katrina Lehis saab võistelda ka võistkonnas, on juhatuse pädevuses ja juhatus saaks seda otsustada. Kuidas juhatus otsustab, ei oska öelda."

Vehklemise maailmameistrivõistlused toimuvad 19.-25. juulini Hiinas Wuxis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: