Halep võitis Prantsusmaa lahtistel karjääri esimese suure slämmi tiitli ({{commentsTotal}})

Simona Halep Prantsusmaa lahtiste trofeega.
Simona Halep Prantsusmaa lahtiste trofeega. Autor/allikas: AP/Scanpix

Maailma esireket Simona Halep alistas Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste finaalis ameeriklanna Sloane Stephensi (WTA 10.) 3:6, 6:4, 6:1, võites sellega karjääri esimese suure slämmi turniiri.

Avasetti alustas paremini mullune US Openi võitja Stephens, kui murdis neljandas geimis rumeenlanna servi ning asus kiirelt 4:1 juhtima. Halep suutis küll kahel korral vahe kahele punktile vähendada, kuid ameeriklanna Stephens võitis 42 minutit kestnud seti 6:3.

Teine sett algas sarnasel moel, kui Stephens haaras kahe geimi järel 2:0 eduseisu. Seejärel suutis aga maailma esireket Halep enda paremuse maksma panna, kui murdis kahel korral ameeriklanna servi ning võitis neli geimi järjest. Kuigi maailma kümnes reket suutis seisu veel 4:4-le viigistada, võttis 6:4 setivõidu Halep.

Otsustav kolmas sett kuulus täielikult rumeenlannale, kes murdis kahel korral Stephensi servi ning võitis koguni viis geimi järjest, minnes 5:0 ette. Stephens suutis küll ühe geimi võita, kuid kindla 6:1 setivõidu võttis Halep.

Tegemist on Simona Halepi esimese suure slämmi tiitliga. Rumeenlanna oli varasemalt jõudnud küll tänavustel Austraalia lahtistel ning 2014. ja 2017. aasta Prantsusmaa lahtistel finaali, kuid kõikidel kordadel tuli Halepil tunnistada vastaste paremust.