Zoppi alistanud noore sakslase hammas Nadali peale ei hakanud ({{commentsTotal}})

Rafael Nadal.
Rafael Nadal. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel tagas turniiri kümnekordne võitja Rafael Nadal (ATP 1.) edasipääsu veerandfinaali, alistades neljandas ringis Maximilian Martereri (ATP 70.).

Avasetis kaotas maailma esireket Nadal koheselt servi, misjärel saavutas 22-aastane Marterer 2:0 eduseisu. Nadal taastus aga aeglasest algusest kiirelt, võites viis geimi järjest ning murdes kahel korral sakslase servi. 44 minutit kestnud avaseti võitis hispaanlane numbritega 6:3.

Teine sett jätkus Nadali taktikepi all, kui kolmandas ringis Eesti esireket Jürgen Zoppi alistanud Marterer kaotas oma servigeimi nulliga. Noor sakslane suutis setis küll kahel korral kaotusseisu ühele geimipunktile vähendada, kuid kogenud hispaanlane võttis sellegipoolest kindla 6:2 võidu.

Otsustavas kolmandas setis osutas Marterer kõva vastupanu, asudes 3:1 juhtima. Seejärel murdis aga Nadal sakslase servi ning viigistas seisu. Tasavägiselt jätkunud sett leidis lahenduse kiires lõppmängus, kus numbritega 7:4 osutus paremaks Nadal.

Rafael Nadal läheb Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis vastamisi 11. asetusega argentiinlase Diego Schwartzmaniga (ATP 12.), kes oli kaheksandikfinaalis parem kuuenda asetusega Kevin Andersonist (ATP 7.).