Tuneeslase 45 minutiga alistanud Zopp viigistas Davis Cupil seisu ({{commentsTotal}})

{{1523099520000 | amCalendar}}
Jürgen Zopp
Jürgen Zopp Autor/allikas: If Stockholm Open

Laupäeval Tere Tennisekeskuses alanud Davis Cupi Euro-Aafrika tsooni II grupi Eesti ja Tuneesia vahelise kohtumise avapäev lõppes viigiliselt, kui kahes mängus võidutsesid mõlema koondise esireketid.

Päeva esimeses mängus läksid vastamisi Kenneth Raisma (ATP 859.) ja Malek Jaziri (ATP 91.).

Tund ja 35 minutit kestnud vastasseisus alistas heas hoos olev Jaziri 20-aastase eestlase kahes setis 6:4, 7:6 (9). Esimest setti alustas Raisma hästi, minnes esmalt 2:0 juhtima. Seejärel lubas Eesti esindaja tuneeslasel seisu viigistada ning kohtumine jätkus tasavägiselt. Raisma suutis veel kahel korral eduseisu haarata, kuid setivõit tuli lõppkokkuvõttes 34-aastasele Jazirile loovutada. Raisma osutas visa vastupanu ka teises setis, kuid ka seal osutus napilt paremaks Tuneesia tennisist.

Jaziri lõi kaheksa ässa Raisma viie vastu. Eestlane tegi neli topeltviga, tuneeslane kaks.

Järgnenud teises matšis kohtus Eesti esireket Jürgen Zopp (ATP 142.) Tuneesia esindaja Moez Echarguiga (ATP 458.), kellest eestlane oli parem 6:1, 6:1. Zopp alistas Echargui kõigest 45 minutiga.

30-aastane Zopp oli Tuneesia esindavast Echarguist selgelt parem, võites 51 punkti vastase 24 vastu. Eesti esireket lõi kaks ässa ja kasutas enda kuuest murdepallist ära viis. Echargui tegi kolm topeltviga, Zopp topeltvigu ei teinud.

Eesti ja Tuneesia vahelise matši võitmiseks peab üks koondistest võitma kolm kohtumist. Pühapäeval alustatakse kell 12 paarismänguga, pärast seda on esireketite kohtumine ja vajadusel kohtuvad viimasena koondiste teised reketid.