Tammjärv suusatajate olukorrast: kokkulepped tuleb enne suve paberile saada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lõppenud talve Eesti kõige stabiilsema murdmaasuusataja tiitli võiks suhteliselt eksimatult anda Karel Tammjärvele. Maailmakarikasarjas kogus ta 60 punkti, mida on rohkem kui teistel MK-punkte noppinud Eesti meessuusatajatel kokku.

Detsembris Davosis toimunud maailmakarikaetapil sai Tammjärv 15 kilomeetri vabatehnika eraldistardist sõidus 13. koha. Nii lõppes peaaegu neli aastat kestnud periood, mil Eesti murdmaasuusatajad distantsisõitudes MK-punktidele ei jõudnud.

Oma elu kolmandatel taliolümpiamängudel PyeongChangis sõitis 28-aastane Tammjärv 15 kilomeetri vabatehnikasõidus välja 22. koha, mis on tema parim individuaalne tulemus täiskasvanute tiitlivõistlustelt.

Täna toimunud Eesti Spordiajaloo Seltsi seltsipäeval tõdes Tammjärv, et see tulemus talle siiski täit rahulolu ei pakkunud ning nelja aasta pärast Pekingis tuleb teha vigade parandus.

Hooaega iseloomustades on Tammjärv veendunud, et edasimineku taga on suuresti ka spordivälises elus toimunud muutused. Nimelt tudeerib Tammjärv alates sügisest Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis, kus õpib spordikorraldust. Uus väljakutse tõi juurde vajalikku värskust.

"Jah, värske oli olla küll. Alati treeninglaagrist kooli minnes oli hea tunne näha kaastudengeid ja asuda tegelema täiesti teise valdkonda kuuluva asjaga," lausus Tammjärv intervjuus Vikerraadiole. "Samamoodi oli kooli õppesessiooni lõpuks juhe nii koos, et hea oli jälle spordiradadele naasta. Selline kontrastne hooaeg jah. Tundub, et üks pluss üks on kolm ja kes teeb, see palju jõuab."

Suurt osa Eesti parematest murdmaasuusatajatest koondav Team Haanja on koht, kus Tammjärv täidab nii sportlase kui ka mänedžeri rolli. Tammjärv tunnistas tänasel Eesti Spordiajaloo Seltsi üritusel, et palju kõneainet pakkunud tülid Team Haanja ja Eesti suusaliidu vahel segasid sportlaste hooajaeelset ettevalmistust. Küsimused edasise koostöö osas pole veel lahendust saanud.

Team Haanja treener Anti Saarepuu tõdes PyeongChangi olümpial Õhtulehele antud usutluses, et kui Eesti suusaliit Team Haanjale korralikku finantsilist tuge ei paku, siis võib meeskond korralikult kahaneda. Ilmselt seisavad ees keerulised läbirääkimised.

"Oleme väga seda meelt, et igasugused kokkulepped tuleb saada paberile kirja ja kinnitatud juba enne suve saabumist," kinnitas Tammjärv. "Et ettevalmistust sellised asjad segama ei hakkaks."

"Nii Team Haanja sportlased kui taustapersonal vastas küsimustikele, millest lähiajal teeme kokkuvõtte. Kes millistes aspektides jäi rahule ja mis valdkonnad vajaksid arendamist. Eks selle põhjal saame vaadata, kust king kõige rohkem pigistab."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: