Ott Tänak lõpetas Sardiinia ralli kolmanda kohaga, võitis Hirvonen ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1350807240000 | amCalendar}}
Ott Tänak
Ott Tänak Autor/allikas: M-Sport

Itaalias lõppenud Sardiinia MM-ralli võitis Citroenil kihutanud Mikko Hirvonen. Eestlased Ott Tänak ja Kuldar Sikk lõpetasid 16 kiiruskatset kestnud katsumuse kolmanda kohaga, kaotades soomlasele 2.21,1-ga. Teise koha sai Tänaku meeskonnakaaslane Jevgeni Novikov (+1.20,6).

See oli Tänakule ajaloo esimeseks poodiumikohaks sellel tasemel. Tänavusel hooajal oli eestlase seni parim tulemus Mehhiko ralli 5. koht.

MM-sarja kokkuvõttes tõusis 52 punkti kogunud Tänak 8. kohale. Juhib 244 silmaga Sardiinias katkestanud Sebastien Loeb ning teine on 198 silmaga Hirvonen. 7. kohal olevale Neuville'ile kaotab Tänak vaid ühe silmaga.

15. kiiruskatse (8,24 km). Pühapäevase esimese katse võitis Mads Östberg, kes edestas 2,1 sekundiga Petter Solbergi ja 4,5 sekundiga Jari-Matti Latvalat. Ott Tänak kaotas 11,2 sekundiga ning lõpetas 7. kohal. Karl Kruuda tehniliste probleemide tõttu rajale ei läinud.

16. kiiruskatse (8,24 km) - power stage. Katse võitis Solberg, kes edestas 0,2 sekundiga Latvalat ja 4,7 sekundiga Neuville'i. Tänak kaotas võitjale 14,1 sekundiga ning sai 6. koha.