GALERII | Sajad lapsed nautisid Kelly Sildaru seltsis olümpiapäeva

Teisipäeval Rakveres TV 10 Olümpiastarti 51. hooaja finaali olümpiapäeval said sajad spordihuvilised lapsed proovida eri spordialasid. Lapsed said näha oma silmaga freestyle-suusataja Kelly Sildaru olümpiapronksi ning tema järgi tehtud Barbie-nukku.

Olümpiapäeval said kõik huvilised proovida oma ala spetsialistide käe all aerutamist, lauatennist, vehklemist, suusahüppeid, laskesuusatamist, kettagolfi, taekwondo'd, vibulaskmist, rulasõitu, motokrossi ning mängida nii jalgpalli, käsipalli, korvpalli kui ka ratastoolikorvpalli.

Tilludejooksus said olümpiapronks Kelly Sildarult spetsiaalse olümpiapäeva medali kaela ka kõige pisemad, 2–6-aastased spordihuvilised. Võistluste järel aitas tuju üleval hoida Eestit Eurovisioonil esindanud Stefan. Lisaks anti pidulikult üle EOK teenetemärk Anu Sääritsale, kes on 27 aastat vedanud olümpiaväärtusi edasikandvat TV10 Olümpiastarti võistlussarja.

Olümpiapäev tugineb kolmele sambale: olümpiaväärtused, aktiivne liikumine ja uute spordialade avastamine. Olümpiapäevaga tähistatakse nüüdisaegse olümpialiikumise algust 1894. aastal, kui Pariisis Sorbonne'is kiideti ühehäälselt heaks Pierre de Coubertini ettepanek hakata taas korraldama olümpiamänge ja asutati Rahvusvaheline Olümpiakomitee.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: