400 meetri jooksu maailmameister sai kaheaastase võistluskeelu

Salwa Eid Naser
Salwa Eid Naser Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Naiste 400 meetri jooksu maailmameister Salwa Eid Naser sai kaheaastase võistluskeelu ja peab jätma vahele jätma nii Tokyo olümpiamängud, kui ka järgmisel aastal toimuvad Oregoni maailmameistrivõistlused.

Rahvusvaheline spordiarbitraaž (CAS) rahuldas kaebuse varasema otsuse osas, mis Bahreini kergejõustiklase neljal korral dopinguproovi andmata jätmise süüst vabastas ja talle määrati kaheaastane võistluskeeld.

Bahreini esindavale Naserile määrati 2020. aasta juunis ajutine võistluskeeld, sest maailmameister jättis 2019. aasta 12. märtsil ja 12. aprillil ning 2020. aasta 24. jaanuaril dopinguproovi andmata ning ei teinud ennast 2019. aasta 16. märtsil dopinguametnikele kättesaadavaks.

Rahvusvahelise kergejõustlikuliidu WA antidopingu reeglistiku alusel on sportlane dopingureegleid rikkunud, kui ta on 12 kuu jooksul jätnud andmata kolm dopinguproovi või kolmel korral proovi andmisest mööda hiilinud.

Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri WADA reeglid näevad aga ette, et end ametnikele kättesaamatuks tegemine läheb tagasiulatuvalt kirja kvartali esimesele päevale. Nõnda sai Naseri 16. märtsi rikkumisest 1. jaanuari rikkumine.

Samuti ei olnud kergejõustiku puhtuse eest võitleva ühenduse Athletics Integrity Unit (AIU) hinnangul 2019. aastal 12. aprillil toime pandud rikkumine sportlase süü, sest ametnik helistas lihtsalt Riffas talle antud aadressil vale uksekella ja koputas valele uksele.

Seega jäid maailmameistri rikkumised 2019. aasta 1. jaanuarile ja 12. märtsile ning 2020. aasta 24. jaanuarile, mistõttu pääses Bahreini sportlane alguses võistluskeelust.

AIU ja WADA vaidlustasid ise WA distsiplinaarkomitee otsuse ja nüüd langetas CAS otsuse nende kasuks, mis tähendab, et 23-aastane Nigeerias sündinud sportlane sai kahe-aastase võistluskeelu.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: