Daniel Zaitsev täitis Riias olümpia B-normi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Daniel Zaitsev Autor/allikas: Eesti Ujumisliit

Riias peetava ujumisvõistluse esimesel päeval täitis Daniel Zaitsev ära nii olümpia B-normi kui ka MM-i B-normi.

Zaitsev täitis Tokyo olümpia B-normi 100 m vabaltujumises ajaga 50,00, mis andis talle ka esikoha. Olümpia B-normiks sel alal on 50,03. Meeste 100 m vabaltujumise teine oli Cevin Anders Siim ajaga 51,08 ja kolmas Alex Ahtiainen ajaga 51,19.

Meeste arvestuses 50 m liblikas kindla esikoha napsanud Zaitsevil õnnestus võimsa ajaga 23,64 ära täita MM-i B-norm ning A-normist jäi vaid sajandik puudu. Meeste 50 m liblikas tuli teiseks Cevin Anders Siim ajaga 24,59 ja kolmandaks Alex Ahtiainen ajaga 24,62.

Meeste 50 m rinnuliujumise võitja Joonas Niine täitis maailmameistrivõistluste B-normatiivi läbides ala ajaga 27,95. Ralf Roose tuli sel alal teiseks ajaga 29,11.

Hommikuses eelujumises täitis Christopher Palvadre ära Euroopa meistrivõistluste normi läbides 50 m rinnuli ajaga 29,33.

Naiste 200 m vabaltujumise võitis Laurika Lint ajaga 2.06,88. Eestlastest jõudis pjedestaalile ka Heleri Zirk, kes saavutas teise koha ajaga 2.09,09.

Meeste 200 m rinnuliujumises jõudis eestlastest pjedestaalile Markus Arm, kes tuli kolmandaks ajaga 2.24,69. Martin Allikvee, kelle lõpuaeg oli küll kiirem olümpia B-normist, diskvalifitseeriti.

Naiste 100 m rinnulis oli kiireim Maria Romanjuk ajaga 1.10,14. Eestlastest jõudis pjedestaalile ka Simona Rasmann, kes tuli kolmandaks ajaga 1.14,39.

Armin Evert Lelle tuli meeste 100 m selilis teisele kohale ajaga 56,89 ja Alan Smok kolmandale kohale ajaga 58,76.

Aleksa Gold võttis kindla võidu 200 m selilis ajaga 2.13,93. Ühtlasi ületas ta sel alal juba teistkordselt ka olümpia B-normatiivi. Teisena lõpetanud Veronika Olemi aeg oli 2.16,33 ja kolmanda lõpetanud Katriin Hansalu aeg 2.25,84.

Meeste 200 m liblikujumise kiireim oli Dmitri Astrelin ajaga 2.07,54. Teise koha saavutas Robin Lill ajaga 2.23,48.

Naiste 100 m liblikujumise võitis Alina Vedehhova ajaga 1.01,46. Eestlastest jõudis pjedestaalile ka Aurelia Roos, kes saavutas kolmanda koha ajaga 1.05,38.

Meeste 400 m vabaltujumise võitis Kaspar Helde ajaga 4.05,94, teiseks tuli Georg Filippov ajaga 4.07,82 ja kolmandaks Artjom Alihodzin ajaga 4.19,25.

Naiste 50 m vabaltujumise võitis Aleksa Gold ajaga 26,07. Eestlastest jõudis pjedestaalile ka Elisabet Mätlik, kes saavutas kolmanda koha ajaga 26,42.

Meeste 200 m kompleksujumise võitis Rostislav Sumedov ajaga 2.05,73.

Naiste 400 m vabaltujumise võitis Karolin Victoria Kotsar ajaga 5.11,31. Teise koha saavutas Violanta Gurjanova ajaga 5.19,79 ja kolmanda koha Laura Tammik ajaga 5.31,58.

Naiste 50 m selilis tuli Laura-Liis Valdmaa teisele kohale ajaga 30,37 ja Veronika Olem kolmandale kohale ajaga 31,15.

Naiste 800 m vabaltujumise võitis Mari-Liis Maas ajaga 9.46,10, teiseks tuli Elis Treial ajaga 9.52,09 ja kolmandaks Grete Tsäro ajaga 10.07,47.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: