Norra naasis naiste käsipalli troonile

Norra naiste käsipallikoondis Autor/allikas: RITZAU SCANPIX

Norra naiste käsipallikoondis krooniti pühapäeval Euroopa meistriteks. Viimasest üheksast EM-finaalturniirist on norralannad nüüd võitnud seitse.

Poolfinaalis võõrustajamaa Taani 27:24 alistanud norralannad läksid pühapäevases finaalis vastamisi kahe aasta taguse Euroopa meistri Prantsusmaaga.

Norra võitis avapoolaja 14:10, kuid oli kuus minutit enne kohtumise lõppu suutnud lisada vaid neli tabamust. Nora Mörki ja Henny Reistadi väravad viisid norralannad 18:18 seisult taas juhtima ja viimaste minutitega kindlustati 22:20 võit.

Vahemikus 2004-10 võitis Norra neli EM-i järjest ning krooniti Euroopa meistriteks ka aastatel 2014 ja 2016, lisades ka 2015. aasta MM-tiitli. Kolm aastat tagasi toimunud MM-finaalis kaotas Norra Prantsusmaale ja jäi mullu üldse medalitest eemale, tunamullusel EM-il piirduti viienda kohaga.

Esmakordselt tuli naiste käsipalli tiitlivõistlustel medalile Horvaatia, kes oli pronksimängus Taanist üle 25:19.

Sisuliselt võib naiste käsipalli EM-i pidada väikesteks maailmameistrivõistlusteks, sest läbi ajaloo on lisaks Euroopa naiskondadele MM-medaleid võitnud veel vaid Lõuna-Korea ning Brasiilia.