Valitsev maailmameister pääses EM-il üle noatera vahegruppi

Hollandi naiste käsipallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Taanis toimuvatel naiste käsipalli Euroopa meistrivõistlustel tõmmati teisipäeval joon alla alagrupimängudele. Enamikel favoriitidest probleeme ei tekkinud, aga alles viimasel hetkel jõudis edasi mullune maailmameister Holland.

Hollandi naiskond alustas turniiri kahe kaotusega - Serbiale 25:29 ja Horvaatiale 25:27 -, kuid alistas seejärel Ungari 28:24 ja pääses surnud ringis Ungari järel ja Serbia ees siiski edasi. C-grupi võitis täiseduga Horvaatia.

Erilisi probleeme polnud A-alagrupis Norra naiskonnal, kes võitis kõigepealt Poolat 35:22 ja seejärel Saksamaad 42:23. Viimases mängus Rumeeniaga jäi poolaeg viiki 13:13, kuid teisel poolajal pandi klassivahe siiski maksma - tuli võit 28:20.

Samuti favoriitide hulka kuuluv Venemaa oli B-grupis kõigepealt parem Hispaaniast 31:22, seejärel Tšehhist 24:22 ja viimases voorus ka Rootsist 30:26. Edasi said ka Rootsi ja Hispaania.

Tiitlikaitsja Prantsusmaa võitis täiseduga A-grupi, alistades Montenegro 24:23, Sloveenia 27:17 ja võõrustaja Taani 23:20. Edasi pääsesid veel Taani ja Montenegro.

Kolmapäeval on EM-il puhkepäev, mängudega jätkatakse neljapäeval. Vahegruppide kaks paremat jõuavad poolfinaali ja kolmanda koha naiskonnad kohtuvad viienda koha matšis.

I vahegrupp: 1. Venemaa 4 punkti, 2. Prantsusmaa 4, 3. Taani 2, 4. Rootsi 1, 5. Hispaania 1, 6. Montenegro 0.

II vahegrupp: 1. Norra 4, 2. Horvaatia 4, 3. Holland 2, 4. Saksamaa 2, 5. Ungari 0, 6. Rumeenia 0.