Tampa Bay viskas idakonverentsi finaali avamängus kaheksa väravat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tampa Bay Lightning
Tampa Bay Lightning Autor/allikas: SCANPIX/AP

Jäähoki Stanley karikavõistluste idakonverentsi finaali avamängus alistas Tampa Bay Lightning New York Islandersi 8:2.

Teise asetusega Florida meeskond asus kohtumist juhtima Brayden Pointi teise minuti väravast. Ehkki Jordan Eberle (Islanders) viigistas loetud minutid hiljem seisu, olid avakolmandikul Lightningu eest täpsed veel Victor Hedman ja Ryan McDonagh, viies New Yorgi meeskonna 3:1 juhtima.

Ülejäänud kohtumine jätkus juba Tampa Bay taktikepi all. Teisel kolmandikul said väravad kirja Yanni Gourde ja oma teise tabamuse visanud Brayden Point, viimasel kolmandikul olid täpsed Nikita Kutšerov, Ondrej Palat ja taas skoorinud Yanni Gourde. Islandersi teise värava viskas viimasel kolmandikul Nick Leddy.

Läänekonverentsi finaalis alistas Dallas Stars eilses avamängus Vegas Golden Knightsi 1:0. Edasipääsu Stanley karikafinaali tagab esimesena nelja võiduni jõudev meeskond.