Kanepi pidi US Openil Araabiamaade esireketi paremust tunnistama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1599118380000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti teine reket Kaia Kanepi (WTA 100.) langes USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel konkurentsist välja, jäädes teises ringis alla Araabiamaade esinumbrile, tuneeslanna Ons Jabeurile (WTA 31.).

Turniiril 27. asetatud Jabeur võitis tund ja 18 minutit kestnud kohtumise 7:6 (8), 6:0.

Avasetis jõudis esimesena murdeni Jabeur, minnes 2:1 juhtima, kuid Kanepi sai kohe murde tagasi ja päästis seejärel enda pallingul kolm murdepalli. Uuesti murdis tuneeslanna üheksandas geimis, asudes 5:4 ette, aga setivõidu eest servides jäi ta 15:40 taha ja päästis küll kaks murdepalli, aga kolmanda sai Kanepi kätte, viigistades 5:5-le. Järgmisena võitsid mõlemad enda servigeimi nulliga ja sett läks kiiresse lõppmängu, kus Jabeur läks 3:1 ette, aga Kanepi võitis siis neli punkti järjest ja asus ise 5:3 juhtima. Seisul 6:4 oli Kanepil kaks settpalli, aga Jabeur viigistas ja realiseeris enda kolmanda settpalli, võites seti 7:6 (8).

Teises setis jäi Jabeur peale kindlalt 6:0. Viimaseks jäänud geimis juhtis Kanepi enda servil 40:30 ja teenis veel ühe settpalli, aga ei suutnud neid realiseerida ja Jabeur vormistas võidu esimesel matšpallil.

Kanepi servis mängu jooksul ühe ässa ja tegi kolm topeltviga, Jabeur sai kirja kolm ässa ja sama palju topeltvigu. Jabeur realiseeris 11 murdevõimalusest viis, Kanepi suutis neljast murdepallist ära kasutada kaks.

Mängitud punktidest võitis Kanepi 58 ja Jabeur 77.

OTSEBLOGI:

Enne mängu:

35-aastane Kanepi alistas avaringis pisut üle tunni kestnud kohtumises kindlalt 6:1, 6:2 tšehhitari Katerina Siniakova (WTA 57.) ja teenis tänavuse hooaja esimese võidu. 26-aastane Jabeur sai pooleteise tunniga 6:2, 7:6 (6) jagu poolatarist Katarzyna Kawast (WTA 125.). Seejuures oli Jabeur teises setis kahe murdega taga ja pidi päästma ka settpalli.

Omavahel on Kanepi ja Jabeur varem korra mänginud – 2015. aasta Indian Wellsi avaringis pidi toonane maailma 51. reket Kanepi tunnistama läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud edetabeli 130. naise 6:2, 7:5 paremust.

Jabeur on kõigi aegade edukaim Araabia naistennisist, kunagi varem pole keegi edetabelis nii kõrgel kohal olnud kui tema. Tänavuse hooaja esimesel suure slämmi turniiril ehk Austraalia lahtistel jõudis ta veerandfinaali, olles esimene Araabia naistennisisti, kes slämmiturniiril nii kaugele jõudnud. WTA karussellil on Jabeuril kirjas üks finaal – 2018. aasta Moskva turniiril jäi ta tasavägises finaalis alla venelanna Darja Kasatkinale. Muide, toonase turniiri veerandfinaalis alistas Jabeur 7:5, 6:1 Eesti esireketi Anett Kontaveidi.

Jabeur on karjääri jooksul saanud neli võitu esikümnemängijate üle, viimati tänavu veebruaris, kui alistas kolmes setis maailma kolmanda reketi Karolina Pliškova.

Kanepi jõudis tänavu enne koroonaviirusest tingitud sunnitud pausi pidada kaks kohtumist – Brisbane'is jäi ta avaringis 5:7, 3:6 alla tšehhitarile Marie Bouzkovale (WTA 60.) ja Austraalia lahtiste avaringis 6:7 (3), 6:2, 3:6 samuti tšehhitarile Barbora Krejcikovale (WTA 128.).

Slämmiturniiridel on Kanepil aga ette näidata kuus veerandfinaalkohta, US Openil on ka kaheksa parema sekka jõudnud kahel korral – 2010. ja 2017. aastal. Kanepi on enda karjääri jooksul koguni 16 korral slämmiturniiril asetatud mängija konkurentsist lülitanud, viimati just US Openil, kui ta 2018. aasta turniiri avaringis alistas toonase esireketi Simona Halepi.

Toimetaja: ERR Sport