Õhtupimedus toob Sardiinia MM-rallile muudatusi

Sardiinia ralli poodium 2019
Sardiinia ralli poodium 2019 Autor/allikas: Hyundai Motorsport

Autoralli MM-sarja redigeeritud kalendrist leiab ka varasuvel toimuma pidanud Sardiinia ralli, mis on asetatud nüüd toimuma 29. oktoobrist 1. novembrini.

Sügisesse nihkunud etapp mõjutab ralli korraldamist ka sisulisest küljest, üks põhilisi uusi probleeme seoses edasilükkamisega tuleneb vähenevast päevavalgusest. Võrreldes esialgse plaaniga jääb see ca 30 miili ehk umbes 50 km jagu lühemaks.

"Ralli tuleb väga-väga sarnane plaanitule," kinnitas üks korraldamisele lähedal olev isik portaalile DirtFish. "Me sõidame sada kilomeetrit reedel ja laupäeval ning 60 pühapäeval."

"Ehk peame pisut varem starima, sest valgeks läheb kell seitse hommikul, kuid kuskil pool viis on juba pime," lisas allikas.

Vastavalt Itaalia liiklusseadusele alaneb pimedas piirkiirus 50-ni, mis tähendab, et katsete vahelised ülesõidud võtavad rohkem aega. Just seetõttu ei mahu stardikanga alla Itaalia meistrivõistluste arvestuses osalevad masinad.

"Stardinimekiri peab jääma umbes 50 auto juurde pidama, rohkem ei saa lubada," jätkas allikas. "Kui me seda pikendame, siis läheb päevavalgusega raskeks."

Lisaks ülesõitude madalamale piirkiirusele võib pimedas ja tolmus sõitmine tuua kaasa teisigi ebameeldivusi ja see pole ilmselt rahvusvahelisele autospordiliidule meeltmööda.

"Tuleb taas tore üritus," lubas allikas. "Meil pole küll juunikuiseid kuumi tingimusi, aga Sardiiniast võib ka oktoobri lõpus veidi suve leida. Ehk ka varajasi sügisvihmasid, aga külm ei ole."

Sardiinia rallist saab hooaja viimane Euroopa etapp. Pärast seda sõidetakse veel üksnes 19.-22. novembril Jaapanis.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: