Käsipallurid loobusid ROK-i toetusmeetmetest

Rio de Janeiro olümpia meeste käsipalli finaal Taani - Prantsusmaa
Rio de Janeiro olümpia meeste käsipalli finaal Taani - Prantsusmaa Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Rahvusvaheline käsipalliliit (IHF) loobus rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) finantsabist ja leiab, et see peaks minema üksnes alaliitudele, kes on majanduslikult ebakindlamatel alustel.

Koroonaviiruse pandeemia tõttu lükkasid Tokyo olümpiamängud aasta võrra edasi ja seetõttu jäid spordialade rahvusvahelistel alaliitudel loodetud mitmemiljonilised tulud saamata. Eriti valusalt mõjutab tagasilöök väiksemaid tegijaid.

Rahvusvaheline käsipalliliit otsustas aga, et nemad ROK-i toetusmeetmeid ei vaja, sest 2018. aastal saadi 6,8 miljonit šveitsi franki kasumit ja organisatsiooni väärtused ületavad 131 miljoni frangi piiri.

"Me edastasime ROK-ile vastuse, kus kutsusime neid üles mainitud rahalist abi eraldama rahvusvahelistele alaliitudele, keda koroonaviiruse pandeemia ja 2020. aasta olümpiamängude edasilükkamine finantsiliselt tugevalt mõjutab," teatas käsipalliliit.

Esmakordselt 1936. aastal olümpiale pääsenud käsipall kuulub mängude kavasse katkematult alates 1972. aasta Müncheni olümpiast. Rio de Janeiros tulid olümpiavõitjateks meestest Taani ja naistest Venemaa.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: