Venelastelt revanši saanud Kanada tuli hokis juunioride maailmameistriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kanada U-20 jäähokikoondis
Kanada U-20 jäähokikoondis Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Kuni 20-aastaste maailmameistriks jäähokis krooniti 18. korda Kanada, kes alistas Tšehhis toimunud turniiri finaalis Venemaa 4:3 (0:0, 1:2, 3:1).

Pisut enam kui 11 minutit enne kohtumise lõppu viis Maksim Sorkin venelased 3:1 juhtima, aga kanadalastel õnnestus vähem kui kolme minutiga viigistada: kõigepealt skooris Connor McMichael ja seejärel arvulisest ülekaalust Barrett Hayton.

Tiitli saatuse otsustas kanadalase Akil Thomase värav 3.40 enne lõpusireeni.

Kanada oli alagrupis saanud kolm võitu, kuid kaotanud Venemaale koguni 0:6. Venelaste vorm oli aga veel kõikuvam, sest meeskond pidi tunnistama nii tšehhide kui ka USA paremust.

Veerandfinaalis sai Kanada jagu Slovakkiast 6:1 ja poolfinaalis Soomest 5:0. Venemaa alistas kõigepealt Šveitsi 3:1 ja seejärel Rootsi lisaajal 5:4.

Pronksikohtumises oli Rootsi parem Soomest 3:2.

Turniiri kõige paremaks mängijaks tunnistati kanadalane Alexis Lafreniere ja parimaks väravavahiks võitjate puurilukk Joel Hofer.

Skoori tegi enim rootslane Samuel Fagemo, kes viskas seitsme mänguga kaheksa väravat ja jagas viis tulemuslikku söötu ehk kogus 13 resultatiivsuspunkti.