Patrail MM-valikturniiri eel: mõlemad on sama tugevad vastased nagu meie

Esmaspäeval kogunes Tallinnas käsipallikoondis. Reedel ja laupäeval osaleb koondis Türgis MM-valikturniiril, kus peale võõrustajamaa kohtutakse ka Belgia koondisega.

Eesti sõidab Türki kolmapäeval 16 mängijaga, kelle seas üheksa välisklubi pallurit. Eelmisel nädalal vigastada saanud Karl Toom, Andris Celmins ja Karl Roosna jäävad kõrvale, ent see-eest on tagasi Dener Jaanimaa ja Mait Patrail.

"Alati on tore, kui mängud taas pihta hakkavad. Muidugi on hea, et meiega on liitunud kaks väga kogenud pallurit. Mait ei saanud meiega eelmine aasta üldse mängida, Dener jäi eemale meie viimasest mängust," ütles koondise peatreener Thomas Sivertsson intervjuus ERR-ile.

Mait Patrail on koondisest eemal olnud koguni 21 kuud, koondise põhilise viskekahurina on tema panus valikmängudes väga oluline.

"Hea meel on tagasi olla. Viimased aastad on olnud väga rasked. Üks suurem vigastus oli, mis kaheksa-üheksa kuud võttis aega. Hea tunne on hetkel, loodan et nädala lõpus on ka hea tunne, et minna tagasi klubi hooaja juurde, kus on hetkel väga hea hooaeg käsil," rääkis koondise vasaksisemine Mait Patrail.

Koduklubi, Saksamaa kõrgliiga liidri Hannover Burgdorfiga on Patrailil tõepoolest olnud suurepärane hooaeg. Klubi on ka Patrailile andnud parajal määral mänguaega, et mängijale jääks ka taastumiseks piisavalt aega. Seetõttu tunneb ta end värskena, et aidata Eesti koondisel võita - valikmängudes on koondis juba kaks aastat kuival püsinud. Kui palju see mängijate päid vaevab?

"Me võiksime küll mängida väikestel turniiridel väikeriikide vastu ja niimoodi mõned võidud võtta, aga minu arvates on tähtsam mängida kõrgetasemeliste koondistega. Minu jaoks on tähtsam, et me areneksime meeskonnana. Praegusel hetkel mõtleme ainult oma järgmiste vastaste peale, mitte sellele, kas oleme võitnud või kaotanud. Viimastest mängudest on meile jäänud hea sisetunne," jätkas Sivertsson.

MM-i esimeses kvalifikatsiooniringis osalevad 15 meeskonda, kes jagatud nelja alagruppi. Edasipääsu teise faasi tagavad vaid alagruppide võitjad.

"Minu ootused on mõned mängud võita. Midagi muud siin ei saa olla. Mõlemad on sama tugevad vastased nagu meie. Türgi ainuke eelis on see, et nad mängivad kodus. Kõik on võimalik, kui me oma mängu mängime, hea ettevalmistuse teeme, siis ma arvan, et me mõned mängud võidame ka," lisas Patrail

Eesti mängib Türgiga reedel ja Belgiaga laupäeval.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: