Rasmus Ots valikmängude eel: teame, et meilt oodatakse tulemusi

Eesti käsipallikoondis alustab reedel Türgis uut MM-võistluste valiktsüklit. Kahe võrdse vastase, Türgi ja Belgia vastu loodetakse lõpp teha ka kahe aasta pikkusele võidupõuale.

Käsipallikoondis jõudis Eskisehiri linna pärast 12 tunni pikkust reisi, kuid esimeses trennis olid kõik hästi taastunud, valitses töine ja hea meeleolu. "Tunnen, et võistkond on õigel teel, treeningud on läinud siiamaani hästi. Maidu (Mait Patrail – toim.) lisandumine on palju juurde andnud. On ühtset hingamist. Usun, et tulevad rasked mängud, aga meil on omad šansid," rääkis koondise väravavaht Rasmus Ots ERR-ile.

Türgile on Eesti üheksast valikmängust seitsmes alla jäänud, kuid kaks ja pool aastat tagasi saadi võõrsil võit, milleni suuresti viisid Rasmus Otsa supertõrjed. Kuigi tegemist on suurriigiga, on nad käsipallis Eestiga igati võrreldavad. "Türgis võib-olla ei ole see käsipalli tase nii kõrge kui ta võiks olla. Seetõttu ma arvan, et ta kvalifitseerub samamoodi sinna väikeste riikide hulka. Belgia kohta ei oska ma öelda, me ei ole nendega eelnevalt mänginud ja puudub ülevaade nendest," lisas Ots.

Tõsiasi on see, et valikmängus sai Eesti viimati võidu kaks aastat tagasi. Otsa sõnul paneb see teadmine meeskonnale ka väiksed pinged peale. "Me ju teame, et meilt oodatakse tulemusi. Me ei tule ise ka siia mängima sellepärast, et kaotada. Töötame ja näeme vaeva selle nimel ja usun, et oleme õigel teel. Peale treenerivahetust on see võib-olla ka natuke eeldatav, et me ei suuda kohe seda tulemust saavutada ja meie probleemiks on võib-olla ka see, et meil ei ole võtta nii palju seda materjali. Me ei saa küll selle varju pugeda, aga see on üks faktor, mis mõjutab seda suurt pilti," tunnistab Ots.

Eesti mängib Türgiga homme ja Belgiaga laupäeva õhtul.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: