Serviti läheb uuele hooajale vastu mitmete noorte tulijatega

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti klubikäsipalli algava hooaja esimeste oluliste mängudeni on jäänud veidi üle nädala. Tänavu Euroopa tugevuselt teises klubisarjas ehk EHF Cup'il kaasa tegev Põlva Serviti kohtub juba tuleva nädala laupäeval võõrsil Sloveenia eelmise hooaja pronksimeeskonna Ribnica Rikoga.

EHF Cup'i esimeses kvalifikatsiooniringis mängitakse omavahel kahel korral, kusjuures kordusmäng toimub 7. septembril Põlvas. Edasi pääseb meeskond, kes viskab kahe kohtumise peale rohkem väravaid.

Sarnaselt koduse põhikonkurendi HC Tallinnaga alustas valitsev Eesti meister Serviti hooajaeelset ettevalmistust 1. juulil. Kuus nädalat keskenduti füüsilisele ettevalmistusele, mida aitas läbi viia hinnatud spetsialist Peep Päll. Eraldiseisva üldkehalise ettevalmistuse treeneri abi kasutas Serviti sellisel kujul esmakordselt. Pallitreeningutega alustati paari nädala eest.

Tugevateks euromängudeks aitab valmistuda reedest pühapäevani kestev kontrollturniir Põlva Cup, mis toimub juba 11. korda. Mesikäpa halli kogunev seltskond on esinduslik, sest kohal on kuue riigi klubid. Favoriidiks võib pidada tiitlikaitsjat Peterburi HC Nevat ehk eelmise hooaja Venemaa meistrivõistluste kolmandat klubi.

"Eesti, Läti, Leedu, Soome, Valgevene ja nüüd ka Venemaa on meil kogaeg, kõik üksteist korda kaasa teinud," rääkis Serviti peatreener Kalmer Musting koduse kontrollturniiri tasemest. "Selle regiooni riikide medaliomanikud on eelmistest hooaegadest kohal, turniir on aasta-aastalt järjest prestiiži võitnud ja nende tiimide kohaletoomisega pole probleeme olnud."

Just Peterburi Nevaga pidas Serviti turniiri eel kaks sõpruskohtumist. Mõlemal korral jäädi vastasele alla, kuid oluline oli see, et peatreener Musting sai võimaluse anda kõigile 19 mängijale. Serviti tugevused ja nõrkused joonistusid nende kohtumiste käigus juba välja.

"Meie tugevus on alati olnud kaitsemäng, see toimis suhteliselt hästi," tõdes Musting. "Kaitsetalad ja põhimängijad on kõik eelmisest ja isegi üle-eelmisest hooajast alles, probleemsem on ikkagi positsioonirünnak. Tagaliin on meil hästi mehitatud, aga uuemad tulijad on meil kõik 19-21-aastased, suhteliselt noored. Võimekust neil on, aga vaja on järjepidevat tööd ja aega selleks, et nendega tööd teha."

Eelmisel hooajal pani Serviti Eesti meistrivõistlustel välja kaks koosseisu. Ka duubelvõistkond Coop suutis meistrivõistlustel väga edukalt mängida ning teenis kõrge neljanda koha. See projekt on aga tänaseks lõppenud ning sügisel alustab kõrgliigas üks Põlva esindus. Mitmed endised duubelvõistkonna mängijad on edutatud esinduskoosseisu. Samas jäi Serviti kahe hooaja vahel ilma Eesti koondise joonemängijast Hendrik Varulist, kes siirdus Rootsi esiliigasse.

"Põhimeestest, kes meil eelmisel hooajal mänguraskust kandsid, on Varul Stockholmi Hammarbysse lahkunud. Ülejäänud loobujad - karjäärile tõmbasid kriipsu peale pikaaegne veteran Siivo Sokk ja Mario Karuse. Nende roll oli eelmisel hooajal tagasihoidlikum. Neljas mees Mario Grištsuk läks Praha Duklasse. Nende kohad on ära mehitatud noorte mängijatega," sõnas Musting.

Homme algaval Põlva Cup'il kuulub Serviti ühte alagruppi Minski SKA duubelmeeskonna, Vilniuse Šviesa ja BK-46 Karjaa klubiga. Eesti klubidest samuti kontrollturniiril osalev Viljandi HC mängib teises alagrupis.
Viljandlaste avamäng toimub homme kell 14, põlvakatel aga kell 16.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: