Laanmäe: vaja on terveks saada ja usun, et suudan siis päris hästi esineda

Foto: Priit Mürk/ERR

Odaviskaja Tanel Laanmäe ei ole maailmameistrivõistluste normi veel täitnud.

Hooaja parimal võistlusel visatud tulemusega 76.79 jääb ta eesmärgist ehk 83-meetrisest odakaarest rohkem kui kuue meetri kaugusele. Laanmäed on seganud säärevigastus, mille juured viivad üleeelmisel aastal tehtud põlveoperatsioonideni.

"Praegu ma väga hullusti veel ei muretse, aga aeg liigub väga kiiresti ja teatud väiksed probleemid mul on. Väike pinge on peal," tunnistas Laanmäe intervjuus Vikerraadiole.

"Ma ei ole saanud sel hooajal mitte ühtegi treeningut ega võistlust teha läbi lõdva jala jooksmise, mis odaviskes on väga oluline ja loob viskelõtvuse ja kõik muu. Nii treeningul kui võistlustel lendab oda stabiilselt 75 meetri peale."

"Ise arvan, et see ei ole minu tase," lausus Laanmäe. "See on päris suur probleem. Alguses ei saanud me sellest aru ka - seal ongi teatud probleem jalgadega, mis hakkab nüüd üle minema. Nädala või kahe pärast peaks päris hästi olema."

Maailmameistrivõistluste normi täitmiseks on Heiko Väädi juhendamisel treenival Laanmäel aega veel üks kuu, järgmine võimalus avaneb 17. augustil Eesti meistrivõistlustel.

"Mul on võimalus neljal võistlusel end tõestada enne MM-koondise lukkuminemist. Praegu valmistun Eesti meistrivõistlusteks. Praegu on mõned protseduurid tehtud, mis loodetavasti olid targad otsused. Tahaks MM-normi ära täita ja tahaks võimalikult palju võistelda. Alates sügisest sain teha täieliku aeroobse ettevalmistuse. Kõik läks väga plaanipäraselt. Kõik on sees olemas ja natuke on vaja tervis paika saada ja õnne ja usun, et suudan teha hea soorituse."

29-aastase Laanmäe kolm aastat tagasi visatud isiklik rekord on 85.04. Paraku on tiitlivõistluste kogemusega ja 2015. aastal suveuniversiaadil kuldmedali võitnud sportlase arengut aastate jooksul pärssinud erinevad vigastused. Vaatamata tagasilöökidele on Laanmäel motivatsiooni kuhjaga.

"Kahjuks olen pidanud väga paljude vigastustega tegelema. Kindlasti rusub ta väga mentaalselt. Iga asi õpetab, aga üks hetk võib aeg otsa saada... tähtis on see, et usun ise endasse, tean, milleks suuteline olen. Talvised treeningud on näidanud väga head taset. Mul on lihtsalt vaja aega, terveks saada ja usun, et suudan siis päris hästi esineda."

"Kui on järjest ebaõnnestumisi, võib igasuguseid mõtteid tekkida," jätkas odaviskaja. "Aga ma usun endasse ja ei tahaks kindlasti lõpetada. Tahaks teha ka järgmise olümpiatsükli. Usun, et saan pisivigastused korda, olen palju targem ja võib-olla järgmise olümpiatsükli suudan palju paremini teha."

"Üldiselt on keha terve ja tugev ja kõik on olemas. Kui ma olen terve, kõik klapib ja viskan trennis oda 75 meetrit, siis ma lõpetaks päevapealt. Aga kui viskan hädade kiuste 75 ja vahel ka 80, siis näitab see seda, et kõik on olemas. Lihtsalt on vaja saada jalad terveks ja asjad klappima. Seni tuleb edasi võidelda ja ei olegi kuskil öeldud, et peab kerge olema."

Meeste odaviske maailma hooaja edetabelijuht on Magnus Kirt tulemusega 90.61. Rohkem keegi 90 meetri joont kätte saanud ei ole. Eelmise hooaja tulemuste valguses võib tänavune maailma edetabel tunduda lahjem, aga Tanel Laanmäe sõnul on meeste odaviske tase maailmas jätkuvalt väga kõrge.

"Kui kevadel hooaeg pihta hakkas, siis päris paljud mehed paugutasid päris kõvasti ja tundus, et tase on sel aastal ka päris tugev ja seda ta on ka. Aga hooaja vältel rahunes päris palju maha, Magnus on kogu aeg hoidnud head kõrget taset, aga üldiselt pole päris mitmelt sportlastelt paremat stabiilsust näinud."

"Mis isiklikult on mulle tore, sest eelmine aasta viskasid päris paljud stabiilselt 90 peale," ütles Laanmäe. "Sellest ka tugev norm. Sel aastal on asi palju rahulikum. Ei ole vaja mõelda, et medaliks pead raudselt 90 viskama. See muidugi sõltub aastast. Eelmine aasta Magnus sai 85 meetriga pronksi, kus olid samuti kõik tugevad vastased. Tiitlivõistlus on tiitlivõistlus, eks seal ole näha, kes kuidas vastu peab."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: