Kaks matšpalli päästnud 15-aastane Gauff jätkas Wimbledonis võidumarssi ({{commentsTotal}})

Cori Gauff
Cori Gauff Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Wimbledonis sai reedel jätku 15-aastase Cori Gauffi muinasjutt, kui noor ameeriklanna alistas kolmandas ringis maailma 60. reketi Polona Hercogi kaks tundi ja 45 minutit kestnud matšis 3:6, 7:6 (7), 7:5.

Maailma edetabelis 313. tabelireal paiknev Gauff läks avasetis küll 3:2 juhtima, ent kaotas siis neli järjestikust geimi, kaotades sellega esimest korda Wimbledonis seti.

Ülipõnevas teises setis jäi noor ameeriklanna 2:5 kaotusseisu, kuid suutis päästa kaks matšpalli ja viigistada seisu. Sett läks kiiresse lõppmängu, kus Gauff jäi peale 9:7.

Otsustavas kolmandas setis Hercog enam heas hoos Gauffi vastu juhtima minna ei suutnud. 28-aastane sloveenlanna suutis küll endast 13 aastat noorema Gauffi vastu 1:4 kaotusseisust seisu viigistada, aga 7:5 setivõit kuulus ameeriklannale.

"Hetkel ma tunnen suurt kergendust, et see viimaks läbi on. See oli pikk matš ja ta mängis suurepäraselt," kommenteeris Gauff pärast mängu. "Ma teadsin, et suudan mängu tagasi tulla – sõltumata seisust."

Gauff, kellest sai noorim Wimbledonis neljandasse ringi pääsenud mängija pärast Jennifer Capiratit 1991. aastal, läheb järgmisena vastamisi endise maailma esireketi Simona Halepiga (WTA 7.), kes alistas täna Viktoria Azarenka (WTA 40.) 6:3, 6:1.