Matšpalli päästnud Bertens pääses ehmatusega ({{commentsTotal}})

Kiki Bertens
Kiki Bertens Autor/allikas: EPA/Scanpix

Mullune veerandfinalist Kiki Bertens (WTA 4.) sai Wimbledonis ehmatuse osaliseks. Matšpalli päästis hollandlanna teises setis seisult 5:6.

Maailma neljas reket Kiki Bertens võitis Wimbledoni slämmiturniiri naiste üksikmängu teises ringis ameeriklanna Taylor Townsendi (WTA 123.) 3:6, 7:6 (5), 6:2.

Tasavägises esimeses setis sai Bertensile saatuslikuks kuues geim, mil Townsend murdis hollandlanna servi. Teist setti alustas Bertens kohe punkti kaotusega oma pallingul. Seisult 3:2 kaotas Townsend aga oma servi kaks geimi järjest ning jäi 3:5 kaotusseisu. Järgmisel kahel murdis ameeriklanna aga vastu ning asus ise 6:5 juhtima. Matšpalli Townsendil aga oma servil realiseerida ei õnnestunud ning nii läks kohtumine kiiresse lõppmängu, mille võitis Bertens 7:5. Kolmandas setis näitas hollandlanna juba teist taset ning pööras mängu enda kasuks.

Kaks tundi ja 23 minutit kestnud kohtumises servis Bertens kolm ässa, Townsend kaks. Topeltvigu tegid mängijad vastavalt kuus ja kolm. Järgmises ringis kohtub Bertens tšehhitari Barbora Strycovaga (WTA 54.).

Kolmandasse ringi pääses ka Petra Kvitova (WTA 6.), kes sai tund aega ja 27 minutit kestnud kohtumises jagu prantslannast Kristina Mladenovicist (WTA 48.) tulemusega 7:5, 6:2.

Võidukas oli ka ameeriklanna Sloane Stephens, kes alistas 6:0, 6:2 Yafan Wangi. Sellega pääses Sloane kahe-aastase vaheaja järel Wimbledonis kolmandasse ringi.