Treener Eesti sulgpalli esipaarist: arenemisruumi on küllaga

Foto: ERR

Teenekas sulgpallitreener Mart Siliksaar on hoolealuste seniste esitustega Euroopa mängudel väga rahul.

Kristin Kuuba on turniiri alustanud kahe võiduga, teisipäeval alistas ta 21:16, 21:11 bulgaarlanna Linda Zetchiri. "Siia tulles olime väga ettevaatlikud, kuna meile loositi kõige tugevam alagrupp, mis oli võimalik," rääkis Siliksaar ERR-ile. "Kui me vaatame maailma reitingute summat, siis meie alagrupi naiste summa oli 290, teistel alaguppidel 900, 800, 700, 600. Oli põhjust tõsiselt ette valmistuda, igat mängu tõsiselt võtta ja see ettevalmistus on kindlasti täkkesse läinud. Selle tõestuseks on ka kaks suurepärast võitu."

"Sellel tasemel on ääretult tähtis sportlase võime ennast kokku võtta, enda tahte vastasele peale surumine. Sellega on Kristin suurepäraselt hakkama saanud," kinnitas juhendaja. "Selles spordis on tähtis see, et kui sa vastasega mängid, oleksid sina see, kes jagab vastasele lahendamiseks ülesandeid. Sellega on ta hakkama saanud."

Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran said Euroopa mängudel paarismängus kaotuse kõrvale esimese võidu, kui alistasid kohaliku paari Anastassia Tšernjavskaja - Alesia Zaitsava. Edasipääsu otsustab kolmapäevane mäng Belgia paari Lise Jaques - Flore Vandenhoucke, kes asuvad Rüütlist - Marranist maailma edetabelis koha võrra kõrgemal, vastu. "Nende mäng võtab hoogu alles üles, mängukvaliteet võiks parem olla," sõnas Siliksaar. "Kolmapäeval on väga tähtis mäng ja see on suur eesmärk, mille nimel oleme tõsiselt harjutanud. See paar kindlasti veel areneb edasi, arenemisruumi on küllaga."

"Praegu on nii, et võtame mängud videosse ja analüüsime pärast, mis on hästi ja mis halvasti. Kui nad suudavad Belgia paarist jagu saada, ega me ei tahaks sellega leppida - püüame ikka edasi kõrgete kohtade poole."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: