Soome väravavaht ei püüdnud rootslase viset ja St. Louis viigistas seeria ({{commentsTotal}})

St. Louis Blues
St. Louis Blues Autor/allikas: AP/Scanpix

St. Louis Blues alistas Stanley karikavõistlustel võõrsil Boston Bruinsi lisaajal 3:2 (2:2, 0:0, 0:0, 1:0) ja viigistas seeria üks-ühele.

Boston läks esimesel kolmandikul kahel korral juhtima, kui skoori tegid Charlie Coyle ja Joakim Nordström, aga Blues viigistas mõlemal juhul: külaliste eest tabasid Robert Bortuzzo ja Vladmir Tarassenko.

Pärast väravateta teist ja kolmandat perioodi hakati mängima lisaaega, kus otsustavaks sai Bluesi mängumehe Carl Gunnarssoni esimene tabamus nende play-off'ide jooksul. Lisaaja algusest oli selleks hetkeks kulunud kolm minutit ja 51 sekundit.

Seejuures oli kaitsemängija värav õhus juba normaalaja viimastel minutitel, aga 32-aastane rootslane tabas siis posti. Lisaajal soomlasest puurilukk Tuukka Rask tema kaugviske vastu ei saanud.

Nelja võiduni kestva seeria kaks järgmist kohtumist peetakse St. Louisi koduväljakul. Vastamisi minnakse laupäeval, 1. juunil ja esmaspäeval, 3. juunil. Igal juhul on aga tarvis seejärel veel vähemalt üheks mänguks Bostonisse tagasi tulla.