Boston Bruins on võidu kaugusel Stanley karika finaalist ({{commentsTotal}})

Carolina Hurricanes - Boston Bruins
Carolina Hurricanes - Boston Bruins Autor/allikas: USA TODAY Sports/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistlustel alistas Boston Bruins idakonverentsi finaalseeria kolmandas mängus Carolina Hurricanesi 2:1 ja on nüüd võidu kaugusel kohast karikafinaalis.

Kui Bostonis peetud seeria kaks esimest kohtumist võitis Bruins võrdlemisi lihtsalt, jäädes peale 5:2 ja 6:2, siis Carolinas osutus mäng vägagi tasavägiseks.

Tulise kohtumise avakolmandikul väravaid küll ei visatud, küll aga jagati kahe meeskonna peale koguni 20 trahviminutit. Skoor avati teise kolmandiku alguses, kui Bostoni poolelt sahistas võrku Chris Wagner. Brad Marchand kahekordistas küll viis minutit hiljem külaliste eduseisu, aga Calvin de Haani tabamus vähendas Bruins eduseisu taas minimaalseks. Ometigi polnud Hurricanes enamaks suuteline ja Boston sai kirja seeria kolmanda võidu.

Nelja võiduni peetav konverentsi finaalseeria jätkub neljapäeval Carolinas.

Boston Bruins jõudis viimati Stanley karika finaali 2013. aastal, mil Chicagole kaotati seerias mängudega 2:4. Kaks aastat varem võitis Boston enda tänaseni viimase Stanley karika, kui Vancouverist oldi üle 4:3.

Tulemus:

Carolina – Boston 1:2
Boston juhib seeriat 3:0.

Läänekonverentsi finaalseeria San Jose Sharksi ja St. Louis Bluesi vahel on viigis 1:1.