VIDEO | Sharks läks vastuolulise värava läbi läänekonverentsi finaali juhtima ({{commentsTotal}})

St. Louis Blues - San Jose Sharks
St. Louis Blues - San Jose Sharks Autor/allikas: AP/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistlustel haaras läänekonverentsi finaalseerias eduseisu San Jose Sharks, kes alistas kolmandas mängus St. Louis Bluesi lisaajal 5:4.

Sharks võitis kohtumise avakolmandiku tänu Erik Karlssoni ja Joe Thorntoni väravatele 2:0, ent tänu St. Louise võimsale teisele kolmandikule leiti end peagi hoopis 3:4 kaotusseisust. Võõrustajate eest skoorisid teisel kolmandikul Alexander Steen, Vladimir Tarasenko ja kahel korral David Perron, San Jose kolmanda viskas Joe Thornton.

Kohtumine näis juba lõppevat Bluesi võiduga, aga Logan Couture'i värav minut enne kolmanda kolmandiku lõppu viis mängu lisaajale. Vastuoluliseks osutus Sharksile 5:4 võidu toonud Erik Karlssoni 66. minuti tabamus, sest telekordus tuvastas, et väravale eelnenud eelviimane sööt Timo Meierilt oli antud käega. Kohtunikud pidasid küll aru olukorra üle vaatamise osas, aga et ükski vilemees käega söötu oma silmaga ei näinud, ei võimaldanud reeglistik videokordust kasutada ning värav jäi kehtima.

Kõnealune värav videos alates 4:17:

Nelja võiduni peetava seeria järgmine mäng peetakse samuti St. Louises, reedel.

Tulemus:

St. Louis – San Jose 4:5 la.
San Jose juhib seeriat 2:1.

Idakonverentsi finaalseerias juhib Boston Bruins Carolina Hurricanesi vastu 3:0.