HC Tallinna juhendaja asetab finaalseeria favoriidikoorma Serviti õlule

Põlva Serviti – HC Tallinn
Põlva Serviti – HC Tallinn Autor/allikas: Helin Potter

Kolmapäeval tehakse Põlvas Mesikäpa spordihallis algust kolme võiduni peetava meeste käsipalli Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga. Vastamisi lähevad lausa 13 korda meistriks tulnud Põlva Serviti ja klubi lühikeses ajaloos esimest korda "kullamängudele" pääsenud HC Tallinn.

Eesti karikavõistluste finaalis suutsid tallinlased Serviti vastase saalis alistada, kuid kolm järgmist omavahelist kohtumist on võitnud põlvakad. Olgugi et klubide minevikku võrrelda mõtet pole, võime näiteks treeneripingil näha koduse käsipalli klassikalist vastasseisu: Servitit juhendab Kalmer Musting, tallinlasi aga Jüri Lepp.

Servitil finaali eel koosseisuga probleeme pole. Kõik mängijad on rivis, sealhulgas pikalt vigastuspausilt naasnud Carl-Eric Uibo.

HC Tallinna juhendaja Jüri Lepp ütleb seevastu, et poolfinaalseeria järel tuleb meeskonnal veel haavu lakkuda ja esimeses kohtumises ta päris täiskoosseisuga veel arvestada ei saa. Konkreetsetest nimedest kogenud treener rääkida ei taha.

Vikerraadio palus mõlemal peatreeneril enne finaalseeriat välja tuua vastasmeeskonna tugevamad küljed.

"Nende tugevuseks on kindlasti nende tagaliin. Tagaliinis on kogenud mängijad: hästi palju ka Eesti koondises mänginud mängujuht Uku-Tanel Laast; siis on neil uus mängija paremsisemise peal – Sergei Glinka, Venemaalt pärit mängija, vasakukäeline; vasaksisemise peal mängib põlvakas Robin Oberg. Kõik need on kogenud mängijad, nad ei ole noored," hindas Põlva Serviti juhendaja Kalmer Musting HC Tallinna meeskonna tugevusi.

"Kui sinna juurde lisada tugev kaitse ja selline mees nagu Markus Viitkar selles kaitses ja tugev väravavaht Armis Priskus, hulk vahetusmängijaid, tark treener Jüri Lepp, siis ongi selline hea komplekt kokku saadud. Nad tulevad ka hästi kiirete [rünnakutega] peale oma sellise tugeva kaitse pealt. Ma usun, et need on nende tugevused ja saab finaalseerias näha, kelle tugevused peale jäävad."

HC Tallinna peatreener Jüri Lepp on oma analüüsis lakoonilisem, aga vastast austab selgelt temagi. "Kindlasti ühtlane pikk pink, aastaid juba finaalikogemust ja ikkagi väga hästi kokku mänginud kooslus. Kindlasti oleksime me optimistlikumad, kui meil oleks Rainer Kelk, kes on pool hooaega kaitse põhitala olnud ja kes peale karikamänge sai vigastada ja on hooaja lõpuni väljas. Loodan, et noormängijad, kes seda kohta on mänginud, suudavad nendes finaalmängudes rohkem avaneda ja julgelt mängida," kommenteeris Lepp.

Koduväljaku eelis on algavas seerias põhiturniiri võitnud Põlva Servitil. Ilmselt saabki just finaali jõudnud klubide kodusaale koos sealsete fännidega lugeda praegu Eesti käsipalli kaheks "karukoopaks". Kui suur faktor võib koduväljak finaalseerias olla?

"Ma arvan, et sellel aastal võib see väga oluline faktor olla, sest kui ma vaatan, kuidas Tallinn mängis poolfinaalseeriat kodus, veenvate võitudega Kehra vastu ja kuidas nad on mänginud hooaja jooksul, siis neil on selline kodumängude enesekindlus. See on see, kus nad on paremini esinenud kui võõral väljakul. Ma usun, et ka meil on tegelikult ikkagi eriti sellistes tähtsates mängudes koduseinad toeks ja loodan, et tuleb ka oluliselt rohkem publikut finaalseeriaks, kui nendeks reamängudes," lausus Serviti loots Musting.

Jüri Lepp arvab, et otsustavaks saab siiski väljakul toimub. "Me oleme nii noor klubi, et kindlasti potentsiaali meil nende fännidega veel on. Kui me suudame hästi mängida, siis tekib neid fänne juurde. Üks koduväljaku mäng on neil rohkem, aga ma arvan, et loeb rohkem meeskonna kvaliteet kui pealtvaatajate kaasa elamine – ma usun, et sellega oleme kõik ära harjunud poolfinaalide ajal."

Favoriidiks peetakse seeria eel ikkagi Servitit. Kui klubi ka tänavu meistriks tuleks, oleks tegemist viienda järjestikkuse tiitliga. Taasiseseisvunud Eestis pole ükski meeskond sellise saavutusega veel maha saanud.

Finaalseeria eel pakub Jüri Lepp klubide võiduvõimalused ka arvude keeles välja. "Kui karikasarjas uskusin, et võidame mängu 20-protsendilise tõenäosusega, siis ma arvan et nüüd on protsent suurem – võib-olla 25."

Finaalseeria esimene mäng peetakse Põlvas täna algusega kell 19.00.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: