Eesti vehklemise probleem: liiga palju tipptasemel naisi ajab treenerid omavahel tülli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV

Naiste epeevehklemise MK-etapiks olnud Tallinna Mõõga turniiri raames räägiti Tallinna Spordihalli püstitatud ETV spordistuudios naiste vehklemise valukohtadest. Omapoolse arvamuse andsid kohati ka vastasleere esindavad naiste koondise peatreener Kaido Kaaberma ning mitme meie tippvehkleja treener Helen Nelis-Naukas.

Peamiseks murekohaks on viimastel aastatel olnud iseenesest positiivne probleem, et Eestis on vähemalt viis maailmatasemel vehklejat, kuid koondisekohti on vaid neli. Seni on põhiliseks eemalejääjaks olnud just Nelis-Naukase õpilane Katrina Lehis, kes tänavu aga Tallinna Mõõgal Julia Beljajeva asemel koondise koosseisu nimetati.

"(Koondise moodustamise põhimõte) päris täpselt vist pole paika saanud, aga eks ta ikka loksub paika. Varem oli 2+2 ehk kaks punktisega ja kaks peatreeneri otsusega, nüüd tehakse 3+1. MM-iks ja EM-iks valitakse see üks treenerite kolleegiumi otsusega," selgitas Kaaberma.

Nelis-Naukase arvates pole täielikult veel probleemi lahendatud: "Tegelikult on nii, et treenerite töörühma kõiki otsuseid ei ole juhatus veel kinnitanud. Kui Kaido praegu ütleb, et nii on ja nii jääb, siis ma olen rahul. Esmalt tuleb ära unustada kõik eelmised tiitlid ja tuleb lähtuda tänasest päevast ja silmas pidada ka tulevikku. Mina olen koostöö meelt, et me kõik suhtleme omavahel ja siis ei tohiks probleemi olla, et jätkuvad mingid intriigid."

Kaaberma lisas: "Eks see olümpiakoondise komplekteerimine küttis kindlasti kirgi üles. Aga ma pidin mingi otsuse vastu võtma ja otsus oli selline, mis mõnele meeldis ja mõnele ei meeldinud. Eks ta oli päris karm õppetund tagantjärele vaadates."

Nelis-Naukas on uuel hooajal seni omavahelise suhtlemisega rahul, kuid lõplikke hinnanguid veel anda ei taha: "Kuna on olnud halvad kogemused, siis ma ei oska öelda, mis edasi saab. Ma loodan, et edasi jätkub samamoodi, et me üksteist kuulame ja me räägime ja me arvestame teineteisega."

Kaaberma sõnul on probleeme sellega, et täpselt pole kellelegi selge koondise peatreeneri roll ning eelmine hooaeg näitas, et tuleb võtta väike samm tagasi ja alustada uue hooga. "Ega peatreenerile, ükskõik, kes ta on, antakse need volitused, siis ta peab otsustama. Kui otsus on tehtud, siis peavad teised seda ka aktsepteerima."

Nelis-Naukas vastas sellele konkreetselt, et tema eeldab ikkagi tiimitööd: "Mina jään ikka selle juurde, et tuleb suhelda omavahel, kuulata, arvestada teineteisega ja mitte mingeid mänge ja kokkuleppeid teha."

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: