Robert Rooba kiitis väliseestlastest koondisekaaslasi

Eesti jäähokikoondis esitles mängijaid, kes võtavad osa pühapäeval Tallinnas algavast maailmameistrivõistluste 1. divisjoni B-grupi turniirist. Eesti läheb Tondiraba jäähallis algaval turniiril vastamisi Poola, Jaapani, Ukraina, Hollandi ja Rumeeniaga.

Kaks nädalat kestnud ettevalmistusperiood koosnes kahest osast. Eelmisel nädalal mängiti laiendatud koosseisus kaks kontrollkohtumist Leeduga. Leedult võeti vastu 3:6 ja 5:8 kaotused, pärast mida tehti koosseisus ka esimesed korrektuurid. Lõppeval nädalal mängiti lõplikus koosseisus kaks korda Läti B-koondisega.

"Kuna osad, kes praegu siin on, ei saanud kohe alguses erinevatel põhjustel laagriga liituda, oli selline natuke noorem ja natuke kogenematum koosseis, natuke prooviti asju. See esimene nädal oligi rohkem selline, kus oli rohkem uute asjade läbikäimist ja uute poiste proovimist," rääkis Eesti koondise ründaja Robert Rooba Vikerraadiole. "Hiljem, kui osad lahkusid ja tavalised koondislased liitusid meeskonnaga, hakkas viimane viimistlus. Käisime üksikuid asju läbi ja rohkem oligi hea soorituse ja hea toonuse tagaajamine. Tegime mõned raskemad ja mõned kergemad trennid ning kaks väga kõva mängu. Arvan, et väga kõva ettevalmistusperiood, poisid on terved ja kindlasti heas vormis. Saime kõik vajaliku paika loksutada."

Läti B-koondiselt tuli samuti vastu võtta kaks kaotust – esimeses mängus 0:2 ja teises 1:6. Eesmärgid ei olnud aga seotud eelkõige tulemusega, vaid kokkumängu harjutamisega ja arvestades Läti B-koondise ülikõrget taset, sai ka nende mängudega tegelikult rahule jääda.

"See Läti B-koondis, kelle vastu mängisime, seal oli kümmekond KHL-is mängijat, tase oli väga kõva. Olen 99 protsenti kindel, et nii tugevat vastast me sel turniiril ei näe," arvas Rooba. "Selles mõttes oli see kindlasti väga hea proovikivi meile. Kui vaatame neid mänge, siis esimene oli meie poolt hea mäng, ei suutnud lihtsalt oma võimalusi realiseerida. Teine mäng oli 30. minutini 1:1, väga võrdne mäng ja pigem initsiatiiv meie käes, aga teist päeva järjest mängisime tugeva vastase vastu, tekkis selge väsimus. Natuke murdusime ära ja andsime lihtsaid väravaid ära. Kindlasti need mängud täitsid oma eesmärki ja me oleme nii vaimselt kui füüsiliselt selleks turniiriks valmis."

Võrreldes eelmise aastaga, kui Eesti sai Leedus peetud turniiril kolmanda koha, on koondisega ühinenud kaks uut mängijat, ründajad Mark Viitanen ja Christopher Usov. 21-aastane Viitanen mängib klubihokit Soome esiliigaklubis Heinola Peliitat, temast kolm aastat vanem Usov kuulub Rootsi teise liiga klubi Strängnäs ridadesse.

"Viitanen toob väravalöömise oskust ja just väravaesiste olukordade lahendamist. Tegemist on suure ja mingil määral tüübilt minule sarnase mängijaga. Küll on ta minust noorem ja kogemused pole nii suured, see on talle esimene koondiseturniir, kindlasti nõuab veel vähe sisseelamist," kirjeldas Rooba. "Usovi puhul on tegemist väga tehnilise ja osava mängijaga, kes kindlasti toob meie koosseisu tehnilist mängu juurde ja tõstab sellega meie ründekolmikute rünnakupoole tegemise taset."

"Arvan, et kõigi roll on selge ja kõik teavad täpselt oma kohta selles meeskonnas, kõik on uhked selle rolli üle," lisas Rooba.

Esimeses kohtumises läheb Eesti pühapäeval vastamisi Rumeeniaga. ERR-i spordiportaalis ja ETV-s algab ülekanne kell 16, ETV+ lülitub hokilainele kell 16.25.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: