19-aastane tulevikulootus pakkus Johaugile tõelise lahingu ({{commentsTotal}})

Frida Karlsson
Frida Karlsson Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Austrias Seefeldis peetavatel suusaalade maailmameistrivõistlustel võitis naiste 10 km eraldistardist klassikatehnikasõidu oodatult norralanna Therese Johaug, kuid suure üllatusena kerkis tema peakonkurendiks vaid 19-aastane rootslanna Frida Karlsson.

Johaug hoidis terve distantsi liidrikohta, aga kui 1,7 km peal oli tema edu väljaspoolt nn kuuma gruppi startinud rootslanna ees 7,4 sekundit, siis 6,7 km peal oli see kahanenud vaid 4,8 sekundile. Distantsi viimasel kolmandikul oli kogenum suusataja siiski kiirem ja edestas rootslannat finišis 12,2 sekundiga.

Oma heast vormist andis Karlsson aimu juba suusavahetusega sõidus, kus teenis kõrge viienda koha. Samuti just 10 km klassikatehnikadistantsil oli ta üheksa päeva eest Itaalias Cognes peetud MK-etapil seitsmes. Küll aga on tal juba auhinnakollektsioonis kolm juunioride MM-i tiitlit.

30-aastane Johaug võitis aga karjääri üheksanda maailmameistritiitli. Individuaalseid kordaminekuid on tal nüüd kuus.

Astrid Uhrenholdt Jacobsen ja Therese Johaug Autor: AFP/Scanpix

Tihedas heitluses pronksmedalile sai norralanna Ingvild Flugstad Östberg (+35,6) napilt jagu soomlannast Krista Pärmäkoskist (+37,0). Kuue sekka mahtusid veel šveitslanna Nadine Fähndrich (+1.03,9) ja venelanna Anastassija Sedova (+1.04,9).

Esikümne lõpetasid venelanna Natalja Neprjajeva (+1.07,5), austerlanna Teresa Stadlober (+1.07,9), rootslanna Charlotte Kalla (+1.09,2) ja norralanna Astrid Uhrenholdt Jacobsen (+1.09,4).

Enne starti Johaugi üheks suuremaks konkurendiks arvatud rootslanna Ebba Andersson pidi leppima vaid 16. kohaga (+1.27,0).

Eesti ainus osaleja Mariel Merlii Pulles teenis 74 suusataja seas 55. koha. Kaotust Johaugile kogunes neli minutit ja 14,6 sekundit. Ise oli ta seadnud endale eesmärgiks 40 hulka jõudmise. Sellest jäi vajaka enam kui minut.

"Rada oli väga raske. Sula ja päike. Pidamine kadus lõpus ära, raske oli viimastest tõusudest üles saada," kommenteeris Pulles intervjuus Kanal 2-le. "Terve aeg pidi korralikult tööd tegema."

Eesti koondise treener Anti Saarepuu lisas: "Eks need olud kerged ei olnud, aga kõigile võrdsed. Näha oli, et tahtmine tõusudest üles rassida oli tugev."

"Ega Marieli põhidistants oligi sprint. Eks ta täna tahtnuks ka 40 piiri peale sõita. See ei õnnestunud, aga igati korralik MM. Sprint ju õnnestus väga hästi."