Venemaa laskesuusaliit esitas IBU-le Fourcade'i peale kaebuse

Aleksandr Loginov ja Martin Fourcade
Aleksandr Loginov ja Martin Fourcade Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Laskesuusatajate seas on tänavusel hooajal pakkunud palju kõneainet viie etapi järel MK-sarja üldarvestuses teist kohta hoidev venelane Aleksandr Loginov, kes on varem dopingutarvitamise eest karistada saanud. Venemaa alaliidu arvates tegeletakse Loginovi tagakiusamisega ning seetõttu esitati rahvusvahelisele alaliidule Martin Fourcade'i peale kaebus.

Loginovi 2013. aasta novembri lõpus antud proovi järeltestimisel tuvastati, et venelane oli tarvitanud EPO-t ja talle määrati võistluskeeld, mis lõppes 2016. aasta novembri lõpus. Loginov oli võistlustules juba 2017. aasta MM-il Hochfilzenis ja ka seal tekitas tema võistlemine paljudes pahameelt. Kuna käimasoleval hooajal on 26-aastane venelane olnud väga heas hoos, on mitmed konkurendid avaldanud arvamust, et dopingupatuseid ei tohiks tagasi võistlema lasta.

Oberhofi etapi ajal ütles seitsmel järjestikusel hooajal MK-sarja üldvõidu võtnud Fourcade intervjuus Norra rahvusringhäälingule, et Loginov peaks vabandust paluma. "Ta peaks meie, sportlaste ees vabandust paluma ja enda tegusid selgitama. Aga tema käib ringi ja teeb näo, nagu midagi pole juhtunud. Sellega ta küll minu austust ära ei teeni," ütles Fourcade NRK-le.

Fourcade'i sõnavõtt jõudis ka Venemaa laskesuusaliidu presidendi Vladimir Dratšjovini, kes otsustas rahvusvahelise laskesuusaliidu (IBU) eetikakomisjonile Fourcade'i peale kaebuse esitada. Dratšjovi hinnangul tuleks Fourcade'i sellise sõnavõtu eest trahvida.

"Kui sportlane on enda karistuse juba kandnud, pole põhjust teda rohkem karistada," põhjendas Dratšjov NRK-le. "Minu arvates ei pea Aleksandr rohkem midagi selgitada. Võin ise tema eest rääkida."

Kui aga NRK palus Dratšjovil Loginovi dopingujuhtumit selgitada, katkestas Dratšjov intervjuu.

Uudisteagentuuri TASS teatel kohtus Dratšjov nädalavahetusel Ruhpoldingus IBU uue presidendi Olle Daliniga, kus peamiselt oli arutelu all Venemaa alaliidule 2017. aasta detsembris dopingurikkumiste tõttu määratud karistus, mille tõttu võeti neilt rahvusvaheliste võistluste korraldusõigus. "Rahvusvahelise laskesuusaliidu ja Venemaa laskesuusaliidu presidendid kohtusid Ruhpoldingu MK-etapi ajal ja neil oli väga hea vestlus. Kohtumisel viibis ka IBU eetikakomisjoni liige. IBU ei kommenteeri, millest kohtumisel räägiti," ütles IBU esindaja TASS-ile.

IBU ei soovinud ka Dratšjovi kaebust kommenteerida, kuid nii Norra kui Venemaa meedia andmetel lükkas eetikakomisjon kaebuse tagasi.

"Me elame vabas maailmas, igaüks võib mõelda, mida tahab," kommenteeris NRK laskesuusaekspert Ola Lunde. "Minu meelest oli see õige otsus, et eetikakomisjon kaebuse tagasi lükkas. Fourcade'il on õigus enda arvamusele."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: