Kahesetilisest kaotusseisust välja tulnud Nishikori võitis maratonmatši ({{commentsTotal}})

Vihane Carreno Busta pärast matši kaotamist
Vihane Carreno Busta pärast matši kaotamist Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kaheksanda asetusega jaapanlane Kei Nishikori (ATP 9.) alistas Austraalia lahtiste kaheksandikfinaalis hispaanlase Pablo Carreno Busta (ATP 23.) 6:7 (8), 4:6, 7:6 (4), 6:4, 7:6 (8).

Koguni viis tundi ja 11 minutit kestnud põnevusmatšis võitis Carreno Busta avaseti tasavägises kiires lõppmängus, kus jäi peale numbritega 10:8. Teise seti võitis maailma 23. reket kindlalt 6:4, kuid seejärel sai alguse Jaapani esireketi võimas tagasitulek.

Nishikori viis kolmanda seti kiiresse lõppmängu, kus võidutses numbritega 7:4. Neljandas setis oli jaapanlane parem numbritega 6:4. Otsustavas viiendas setis, mis kestis tund ja 11 minutit, jäi Nishikori kiires lõppmängus 5:8 taha, ent suutis siis võita viis punkti järjest ja ühes sellega ka matši.

Kindla eduseisu loovutanud Carreno Busta lahkus platsilt karjudes ning heites enda reketikoti vihahoos väljakule.

Kei Nishikori vastaseks veerandfinaalis on maailma esireketi Novak Djokovici ja noore venelase Daniil Medvedevi (ATP 19.) omavahelise matši võitja.