Murray andis maratonmatšis kõva lahingu, kuid langes konkurentsist ({{commentsTotal}})

Andy Murray Austraalia lahtistel
Andy Murray Austraalia lahtistel Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Austraalia lahtiste tennise meistrivõistluste esimeses ringis alistas 22. asetusega Roberto Bautista Agut neli tundi ja 14 minutit kestnud matšis Andy Murray (ATP 229.) 6:4, 6:4, 6:7 (5), 6:7 (4), 6:2.

Tasavägises avasetis oli Bautista Agut suure osa ajast tagaajaja rollis, suutmata haarata eduseisu. Hispaanlast saatis viimaks edu kaheksandas geimis, kui ta viigistas seisu 4:4-le ning võitis ka kaks järgnevat geimi, alistades Murray nõnda 6:4.

Teist setti alustas paremini Murray, kes läks 1:0 ja 2:1 ette, kuid seejärel suutis Bautista-Agut taaskord oma paremuse maksma panna, võites kolm geimi järjest ja haarates 4:2 eduseisu. Viiekordne Austraalia lahtiste finalist Murray vähendas küll kahel korral kaotusseisu ühele geimipunktile, aga 6:4 setivõidu võttis taaskord Bautista Agut.

Põnevaks kujunes tund ja kuus minutit kestnud kolmas sett, kus võitja välja selgitamiseks oli tarvis kiiret lõppmängu. Viimaks võidutses ka publiku suurt toetust nautinud Murray, kes alistas vastase numbritega 7:5.

Võidust indu saanud Murray jätkas samaviisi ka järgmises setis. Kiires lõppmängus läks šotlane kiirelt 6:1 ette ja kuigi Bautista Agut suutis seejärel kolm geimi võita, triumfeeris Murray numbritega 7:4.

Otsustavas viiendas setis Murray jõud viimaks rauges: kuigi kolmekordne suure slämmi turniirivõitja võitis avageimi, kaotas ta järgnevad viis geimi, lubades seejuures vastasel murda kahel korral enda servi. Kuigi Murray suutis veel seitsmenda geimi võita, kuulus 6:2 setivõit Bautista Agut'le.

Bautista Agut servis matši jooksul seitse ässa, Andy Murray 19. Britt tegi kaks topeltviga, hispaanlane null.

Suure võidu võtnud Roberto Bautista Agut läheb Austraalia lahtiste teises ringis vastamisi austraallase John Millmaniga (ATP 37.).

Tänane mäng võis olla Andy Murray viimane. Eelmisel nädal teatas endine maailma esireket, et on sunnitud vigastuste tõttu tänavu karjäärile joone alla tõmbama.

"Ma armastasin siin mängimist. See on imeline koht, kus tennist mängida," kommenteeris viiel korral Austraalia lahtistel finaali jõudnud Murray pärast matši. "Kui see oli mu viimane mäng, siis milline viis lõpetada. Ma andsin endast kõik, aga sellest ei piisanud."

"Ehk kohtume veel. Annan endast selle nimel kõik," lisas šotlane. "Kui tahan uuesti proovida, pean minema suurele operatsioonile ning pole garanteeritud, et saan väljakule naasta."