Võidulainele naasnud Kalju saatis Pärnu Vapruse esiliigasse ({{commentsTotal}})

Jalgpalli Premium liiga 35. vooru kohtumises alistas viimases neljas mängus viiki mänginud tabeliliider Nõmme Kalju võõrsil Pärnu Vapruse 5:0.

Liigatabeli punane latern Pärnu Vaprus vajas Meistriliigase püsimajäämise teoreetilise võimaluse säilitamiseks tänasest kohtumisest kolme punkti. Sama olulised olid kolm punkti ka Nõmme Kaljule, sest viigi või kaotuse korral polnuks tiitlivõit enam nende endi kätes.

Kalju läks kohtumist juhtima juba kümnendal minutil, kui skoori tegi Marko Brtan. Rimo Hunt kahekordistas 29. minutil Nõmme klubi eduseisu ning teisel poolajal said jala valgeks veel Andrei Markovitš ja Trevor Elhi. Üleminutitel sai oma mängu teise tabamuse kirja Rimo Hunt.

Hooaja 27. kaotuse saanud Pärnu Vaprus langes tänase tulemusega järgmiseks hooajaks Esiliigasse. Ühtlasi tähendab Vapruse kaotus ka seda, et FC Kuressaare osaleb play-off mängudel.

Tabeli tipus jätkab 83 punkti kogunud Nõmme Kalju, kes pole tänavu ühtegi liigamängu kaotanud. Viimases voorus mängib Kalju kodus Narva Transiga.