Maailma seitsmes reket langes Shanghais üllatuslikult konkurentsist ({{commentsTotal}})

Dominic Thiem Shangais treenimas
Dominic Thiem Shangais treenimas Autor/allikas: AFP/Scanpix

Shanghais mängitakse sel nädalal meeste tennise kõrgeima kategooriaga turniir Shanghai Masters.

Suurtest nimedest langes teisipäeval turniirilt maailma seitsmes reket austerlane Dominic Thiem, kes kaotas teises ringis üllatuslikult 30-aastasele austraallasele Matthew Ebdenile kolmes setis 4:6, 7:6 (10:8), 6:7 (4;7). Ebden asub ATP edetabelis 51. kohal ja see oli ühtlasi tema 13-aastase profikarjääri suurimaks võiduks.

Kaks tundi ja 49 minutit kestnud kohtumises servis Ebden 14 ässa Thiemi 12 vastu. Topeltvigu tegid mõlemad mängijad kolm. 245 punktist teenis Ebden 123 Thiemi 122 vastu.

Teises ringis tunnistas veel maailma kuues reket Marin Cilic 22-aastase Tšiili tennisisti Nicolas Jarry paremust 6:2, 6:7 (6:8), 5:7.

Teisena asetatud ja kolmel korral Shanghai Mastersi võitnud Novak Djokovic (ATP 3.) alistas kindlalt kahes setis Jeremy Chardy (ATP 41.) seisuga 6:3, 7:5. Tund aega ja 25 minutit kestnud kohtumises servis Djokovic neli ässa Chardy seitsme vastu. Topeltvigu tegid mängijad vastavalt kaks ja kolm. 118 punktist teenis Djokovic 66 ja Chardy 52. Djokovic on nüüd võitnud kõik oma viimased 14 matši.